Lidé chleba a masky smrti - Adéla Součková

Lidé chleba a masky smrti - Adéla Součková

Adresa:

Kutná Hora, Barborská 51 – 53

Termín: 2.7.2021 22.8.2021

2čvc - 22srp celý den

Žánr: výstavymalba kresba galerie výtvarné umění Kutná Hora


V těsném sousedství rekonstruované a nově otevřené kavárny představuje své textilní stély, vytvořené technikou strážnického modrotisku, multimediální umělkyně Adéla Součková.

Adéla Součková se dlouhodobě pohybuje na pomezí několika médií – malby, kresby, textu, videa a performance. V její tvorbě je patrný hluboký zájem o archaické kultury, jejich velká vyprávění i o to, jak vytvořit epos, který by odpovídal době, v níž žijeme. Prostřednictvím svých děl navazuje dialog s řemeslnou a slovesnou tradicí spjatou úzce s prožíváním přírody a pohybem v krajině, která dovoluje zakoušet volnost a svobodu spolu s vědomím historického sepětí s určitým místem. Její díla i příběhy s nimi spojené vypovídají o roli spirituality a ptají se po možnosti transformovat vyhasínající tradice a vrátit či najít jim místo a smysl v současném světě, zabydleném digitálními technologiemi.

Otevírací doba a vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lidé chleba a masky...

Vila u VarhanářeKutná Hora (115 metrů)

Penzion BarboraKutná Hora (136 metrů)

Hotel OpatKutná Hora (325 metrů)