Josef Sudek: Topografie sutin

Josef Sudek: Topografie sutin

Adresa:

Praha 1, Revoluční 1006/5

Termín: 22.5.2018 19.8.2018
Vstupné:

120/60 Kč

22kvě - 19srp celý den

Žánr: výstavyfotografievernisáž


Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Sudka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstáním spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu. Soubor vznikl na zakázku pro nakladatele Václava Poláčka, u kterého posléze vyšel pouze v nekvalitním tiskovém provedení v Pražském kalendáři 1946 s podtitulem „Kulturní ztráty Prahy 1939–1945“. Na výstavě bude k vidění i tento kalendář a některé písemné dokumenty týkající se zakázky. 
 
Soubor fotografií bude představen na zhruba 150 ks exponátů, zahrnujících převážně originální pozitivy z Uměleckoprůmyslového musea v Praze a z Archivu hlavního města Prahy. Dále zahrne nové pozitivy (tzv. newprinty) z negativů souboru, uložených v Ústavu dějin umění. Sudkův soubor bude představen v stručném kontextu jiných fotografů Prahy v roce 1945 – zatím předpokládáme také vystavení malého počtu fotografií např. Antonína Alexandra z Památkového sboru hlavního města, dále Jana Štence, Václava Chocholu, Jindřicha Marca, fotografie ze sbírek Vojenského historického archivu a Vojenského historického ústavu, Národního archivu a dalších.
 
Katalog vydá k vernisáži nakladatelství Artefactum (Ústav dějin umění AV ČR, v. v. i.) ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Josef Sudek: Topografie...

Hotel City Centre Praha 1 (47 metrů)

Residence Verona Praha 1 (89 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (315 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (600 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 104 m)