70 %
Fantom opery

Fantom opery

Adresa:

Praha 7, Výstaviště

Termín: 11.9.2018
Vstupné:

299 - 999,-

11září neděle 14:00

Žánr: divadlohttp://www.fantomopery.cz/predprodej-vstupenek/


Legendární muzikál Fantom opery je zpátky! 

Mladá dívka Christine Daaé tančí v baletním souboru v opeře Opera Populaire. Při zkouškách nového kusu se primadona opery Carlotta náhle rozhodne, že už nehodlá účinkovat v divadle, které ovládá tajemný Duch opery. Ten totiž neustále stanovuje majitelům Opery úkoly, jak mají jeho Operu řídit (od pravidelného platu pro Fantoma až po uvolnění lóže č. 5 pro jeho potřebu).

Nešťastní majitelé nevědí, co dělat, a nemajíce co ztratit, rozhodnou se jako záskok za Carlottu vyzkoušet Christine, která se projeví svým krásným zpěvem a už za pár hodin zpívá před vyprodaným hledištěm. Nechce však prozradit, kdo je jejím skvělým učitelem, kterého nikdy neviděla a říká mu Anděl hudby. Po představení se však v její šatně Anděl – Fantom konečně zjeví a ona s ním jako ve snách odchází do podzemí, kde se má stát jeho ženou.

To Christine ale nechce a vrací se zpět na povrch, kde se chystá nová opera Il Muto. Podle pokynů v nových dopisech od Ducha opery se má v hlavní roli představit Christine, ředitelé Opery však, ze strachu, že navrátivší se Carlottu ztratí definitivně, raději dají Christine vedlejší, němou roli. Christine se navíc zamiluje do svého přítele z dětství vikomta Raoula de Chagny, nového patrona opery. Divadlo tak vinou zhrzeného Fantoma čeká série neštěstí: od ztraceného hlasu primadony přes oběšení kulisáře až po pád lustru a následný požár divadla.

Po půl roce, kdy vládne v Opeře zdánlivý klid, se Christine s Raoulem tajně zasnoubí. Divadlo vítá velkolepou Maškarádou nový rok i nový lustr a všichni se radují, že se Fantom konečně stáhl. Netuší, že pouze komponoval novou operu Don Juan, ve které má Christine hrát hlavní roli. Ze strachu z jeho další pomsty se tentokrát vše řídí pokyny v dopisech podepsaných D.O. Raoul se zatím dozvídá o Fantomově minulosti a přísahá mu zkázu, ačkoli však při premiéře Dona Juana zaujme veškerá bezpečnostní opatření, Fantomovi se opět podaří unést Christine do podzemí – tentokrát už napořád.

Raoul se okamžitě vydá Christine najít. To se mu podaří, bohužel ale padne přímo do rukou Fantomovi a ten dá Christine na výběr: buď se stane Fantomovou ženou a nebo on Raoula zabije. Christine se rozhodne pro Fantoma, aby Raoula zachránila, Fantom však pochopí jejich lásku, nechá je spolu a sám uteče rychleji, než ho jeho pronásledovatelé – zaměstnanci opery, kteří mu přišli na stopu – stačí lapit a zabít.

  • FANTOM - MARIAN VOJTKO, RADIM SCHWAB
  • CHRISTINE DAAÉ - NATÁLIE GROSSOVÁ, MICHAELA GEMROTOVÁ, MONIKA SOMMEROVÁ
  • RAOUL, Vikomt de Chagny - BOHUŠ MATUŠ, TOMÁŠ VANĚK, MICHAL BRAGAGNOLO
  • MONSIEUR FIRMIN/ANDRÉ - PAVEL VÍTEK, BRONISLAV KOTIŠ, PETR MATUSZEK, JOSEF ŠTÁGR
  • CARLOTTA GIUDICELLI - TEREZA MÁTLOVÁ, JANA BORKOVÁ
  • UBALDO PIANGI - NIKOLAJ VIŠŇAKOV
  • MADAME GIRY - MIROSLAVA ČASAROVÁ, VANDA ŠÍPOVÁ, MARKÉTA DVOŘÁKOVÁ
  • MEG GIRY - NATÁLIE GROSSOVÁ, TEREZA VÁGNEROVÁ, ANDREA GABRIŠOVÁ
  • MONSIEUR REYER - TOMÁŠ KOBR, JINDŘICH NOVÁČEK

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Divadla - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

5květen neděle 19:00

Aida

, Národní 1 Divadlo

26únor úterý 19:00

26únor úterý 19:00

La Traviata

, Křižíkova 10 Divadlo

18březen pondělí 19:00

Carmen

, Národní 1 Divadlo

Ubytování v okolí akce Fantom opery

Hotel Olga Praha 7 (94 metrů)

Residence VYSTA Praha 7 - Holešovice (186 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 959 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (2.1 km)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (2.7 km)