Inka Machulková: Jako Šimi odpouštíme…

Literární večer věnovaný české básnířce Ince Machulkové, která neodmyslitelně patří, vedle Václava Hraběte, k hlavním představitelům české beatnické poezie. Její poezie je inspirována jazzem a americkou beat generation. Básně psané v době emigrace čte Irena Hýsková.

Domníváme se, že autorka není jen legendární představitelkou poezie let šedesátých, je legendární českou básnířkou. Její básně, neumenšeny časem, tak stále stejně podmanivě malují obrazy ze života bytosti neběžného vhledu. A to i v dnešních časech, kdy básnířkám poněkud vyschlo.

Večer věnovaný básním Inky Machulkové, nejen jako představitelce české variace na beatnické téma. Básně v jazzovém a bluesovém rytmu vyprávějí příběh ženy, která se „jen“ odmítala bát života. Svět básní Inky Machulkové se rodí z neustálého střetávání představ a vzpomínek s realitou či lépe řečeno z přijímání i odmítání takovéto reality.

Tak jako všechny naše nevyřčené světy. Mimořádnou vnímavostí básnířky k nám však všechna přesvědčení i pochyby přicházejí ve formě poezie (!). At’ již jako reflexe procházek noční Prahou v básních napsaných po vynuceném odchodu, sbohemdávání svým blízkým, zachyceným dějem okolí či bezprostředností setkávání se s věcmi vysokými i s těmi druhými.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 5 Akce v okolí
  • Švandovo divadlo

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Švandovo divadlo
    Praha 5, Štefánikova 57

    Divadlo osobních výpovědí. Divadlo, které klade otázky. Divadlo, které... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.