Inka Machulková: Jako Šimi odpouštíme…

Inka Machulková: Jako Šimi odpouštíme…

Adresa:

Praha 5, Plzeňská 76

Termín: 8.2.2017

8únor středa 19:00

Žánr: divadlo


Literární večer věnovaný české básnířce Ince Machulkové, která neodmyslitelně patří, vedle Václava Hraběte, k hlavním představitelům české beatnické poezie. Její poezie je inspirována jazzem a americkou beat generation. Básně psané v době emigrace čte Irena Hýsková.

Domníváme se, že autorka není jen legendární představitelkou poezie let šedesátých, je legendární českou básnířkou. Její básně, neumenšeny časem, tak stále stejně podmanivě malují obrazy ze života bytosti neběžného vhledu. A to i v dnešních časech, kdy básnířkám poněkud vyschlo.

Večer věnovaný básním Inky Machulkové, nejen jako představitelce české variace na beatnické téma. Básně v jazzovém a bluesovém rytmu vyprávějí příběh ženy, která se „jen“ odmítala bát života. Svět básní Inky Machulkové se rodí z neustálého střetávání představ a vzpomínek s realitou či lépe řečeno z přijímání i odmítání takovéto reality.

Tak jako všechny naše nevyřčené světy. Mimořádnou vnímavostí básnířky k nám však všechna přesvědčení i pochyby přicházejí ve formě poezie (!). At’ již jako reflexe procházek noční Prahou v básních napsaných po vynuceném odchodu, sbohemdávání svým blízkým, zachyceným dějem okolí či bezprostředností setkávání se s věcmi vysokými i s těmi druhými.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Inka Machulková: Jako...

Holečkova Apartments Praha 5 (235 metrů)

Hotel Popelka Praha 5 (431 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (2 km)
Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (2.2 km)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (2.4 km)