Bezdomovci bez cenzury

25 LET BEREME BEZDOMOVCE, JACÍ JSOU

Výstava přináší fotografie z prostředí života bezdomovců a jejich vlastní postřehy formou vzkazů. Jan Přerovský fotil bezdomovce, kteří využívají služby NADĚJE. Martin Pokora vytvořil soubor fotografií z veřejných míst, kde bezdomovci přežívají. Poznejte atmosféru ztráty střechy nad hlavou a připojte svůj vzkaz i vy.

NADĚJE je česká nezisková organizace. Poskytuje pomoc lidem ve stáří, bez domova, zdravotně handicapovaným a ohroženým dětem a mládeži. Vznikla v roce 1990 a dnes působí ve 23 městech České republiky. V Praze je jedním z největších poskytovatelů sociálních služeb lidem bez domova. (www.nadeje.cz)

Jan Přerovský klade ve fotografování důraz na detail, který má ovšem vystihnout celkový pocit, jde mu o nadčasovost a zachycení člověka v jeho prostředí netypickým způsobem.  V této linii vytvořil i příběhy středisek NADĚJE v Praze. (www.janprerovsky.com)

Martin Pokora se ve svých fotografiích zaměřuje na člověka, snaží se zachytit atmosféru a náladu. Tak také vznikla série snímků lidí bez domova v terénu, projekt, během jehož realizace úzce spolupracoval s terénními pracovníky NADĚJE. Motivací k fotografování je snaha po sobě něco zanechat. (www.martinpokora.cz)

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.