Galerie umění pro děti GUD, Praha 1

Galerie umění pro děti GUD

Praha 1, Náměstí Franze Kafky 24/3

Není tu akce, kterou Galerie umění pro děti GUD pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyksamkova
  • Ohodnoť místo

Společnost Umění pro děti, o.p.s. byla založena jako nezisková organizace za účelem podpory vztahu dětí k umění. Hlavním cílem je správně podchytit vnímání dětí na začátku jejich rozvoje  a pomoci se jim vymanit ze současného trendu vnímání masové kultury. Prvním realizačním projektem Galerie umění pro děti  (dále jen GUD) je víceúčelový multimediální prostor věnovaný dětem od cca 2 – 13 let.

Je pochopitelné, že umělecká díla jedinečné hodnoty ve veřejných galeriích chrání všude příkaz „Nedotýkejte se!“ V Galerii umění pro děti bude všechno naopak. Děti budou nejen těmi nejdůležitějšími návštěvníky, ale i specifickými „partnery“ umělců a „spolutvůrci“ exponátů. Vystavená díla totiž nebudou mít definitivní podobu. Umělci od počátku koncipují pro tuto galerii svá díla tak, aby na nich děti mohly dále aktivně pracovat., prožily si použitý materiál, zkusily si výtvarnou techniku, rozvíjely náměty svou fantazií, intenzivně zapojily všechny smysly.

Zatímco v “klasické” galerii vnímáme dílo pouze prostřednictvím zraku, tady bude “to viděné” v celém procesu poznání jen “vstupní informací”. U dětí je přirozené, že nechtějí zůstat jen u vizuálního vnímání, ale touží take po hmatovém zážitku. Je prokázáno, že z toho, co člověk uskutečňuje vlastní činností, tedy i hmatem, si může zapamatovat téměř dvojnásobně více nežli při pouhém zrakovém vjemu. Proto se děti – “diváci” v této galerii stanou i “tvůrci”.

Cesta k pochopení a prožití uměleckého díla tedy povede děti prostřednictvím jejich vlastní výtvarné aktivity, odpovídající jejich věku, možnostem i zkušenostem.  Galerie umění pro děti by se měla stát místem, kde bude mít celá rodina otevřený přístup nejen k exponátům, ale i k společné tvorbě.  Speciálně připravený program zaručí, že se rozhodně nebudou nudit.Galerie umění pro děti GUD a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Galerie umění pro děti GUD: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (660 m)
Café Savoy Praha 5 (1 163 m)