Autorské čtení Julie Novákové / Týden vědy a techniky

Autorské čtení Julie Novákové / Týden vědy a techniky

Adresa:

Praha 1, Rytířská 31

Termín: 2.11.2016
Vstupné:

0 Kč

2listopad středa 17:00

Žánr: ostatní akceworkshopsoutěž


Bioložka, popularizátorka vědy a spisovatelka science fiction Julie Nováková přečte ukázku ze své antologie Terra nullius a zahájí diskusi o tom, kde se setkávají věda a její fiktivní protějšek ve sci-fi. Je dnes kolonizace Marsu či Měsíce spíše science fiction nebo skutečnost? A co nám sci-fi může říct o proměnách samotného lidstva?

Julie Nováková

Narodila se roku 1991 v Praze, píše romány a povídky a studuje biologii na Přírodovědecké fakultě UK. Publikovala sedm románů a více než třicet povídek v časopisech a antologiích. V tomto roce v edici Evropská space opera vyšla science-fiction trilogie Blíženci: Prstenec prozření, Elysium a Hvězdoměnci, a kromě ní také antologie Terra nullius plná výjimečných povídek od domácích autorů. Jako členka instruktorského týmu je zapojena do projektu Writing Workshop, kde se podílí na výuce tvůrčího psaní v českém i anglickém jazyce.

Julie Nováková získala Cenu Českých center na mezinárodní soutěži FameLab 2016 v České republice. Porotu zaujala svým vystoupením "Skuteční mistři manipulace". Tato cena ji přináší roční spolupráci s Českými centry v zahraničí na popularizaci vědy včetně rezidenčního pobytu na některé z evropských poboček.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Autorské čtení Julie...

Hotel Prague Golden Age Praha 1 (118 metrů)

Hotel Dar Praha 1 (131 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (228 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (242 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (483 m)