Kino Rudolfinum: Ejzenštejn v Guanajuatu (2015)

Kino Rudolfinum: Ejzenštejn v Guanajuatu (2015)

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 27.10.2016
Vstupné:

zdarma

27říjen čtvrtek 17:00

Žánr: filmzdarma


Ejzenštejn v Guanajuatu (2015) režie: Peter Greenaway anglicky s českými titulky vstup zdarma Kapacita je dostatečná, rezervace není nutná. Režisér Peter Greenaway se s filmy Sergeje Ejzenštejna setkal poprvé ve svých 17 letech a od té doby viděl všechny filmy tohoto ruského režiséra.

Zároveň nastudoval i tvorbu jeho současníků v zahraničí, avšak žádné filmy mu nepřišly tak propracované a plné asociací. V roce 2015 natočil Peter Greenaway snímek Ejzenštejn v Guanajuatu představující Ejzenštejnovu desetidenní cestu do Mexika v roce 1931. Hlavní hrdina je samotnému Ejzenštejnovi podobný jak vzhledem, tak také věkově. Střídání rychlých impulsivních sekvencí s pomalými patetickými dodává filmu jedinečnou dynamiku plnou asociací na fotografie Eadwearda Muybridge či Ansela Adamse.

Ve filmu jsou použity i citace Ejzenštejnových děl a odkazy k dalším uměleckým dílům. Peter Greenaway (*1942) původně studoval malířství a participoval na několika multimediálních výstavách po celém světě. Film je obecně dle slov Greenawaye převážně ilustrací dialogu. Ejzenštejn, který se během své kariéry setkal s osobnostmi jako Jean Cocteau, Gertruda Steinová, Luis Buňuel, však filmy realizoval jako obrazy, ne pouhé ilustrace slov.

Kino Rudolfinum je nový projekt Galerie Rudolfinum a České filharmonie, jehož záměrem je představovat snímky, které svým obsahem nebo zaměřením navazují na právě probíhající výstavy v Galerii Rudolfinum. Kino Rudolfinum se zaměří na filmy, které představují výtvarná či obecně umělecká témata, snímky, jejichž autoři se objevují na mezinárodní výtvarné scéně a další. Součástí projekce budou komentáře k představovaným dílům nebo debaty s přizvanými hosty. Kino Rudolfinum je umístěno v Sukově síni Rudolfina a divákům tak nabízí netradiční atmosféru historického sálu, i možnost občerstvení během promítání.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kino Rudolfinum:...

Florentina Boat Praha 1 (94 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Exclusive Praha 1 (308 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (510 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (526 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (945 m)