Portrét technikou "suchým štětcem"

Portrét technikou "suchým štětcem"

Termín: 21.5.2016
Vstupné:

1900 KČ

21květen sobota 09:30

Žánr: ostatní akcesetkání


Za pouhý jeden den si každý z účastníků (i ten, kdo nikdy nemaloval) - namaluje svůj vlastní první obraz - portrét - olejovými barvami na plátno.

Poté se začínáme učit stínovat portrét za použití kosmetických štětečků, speciálního olejíčku a malého množství běžné olejové barvy. Technika je velmi jednoduchá, naučíme se správně dávkovat olejíček, pokládat barvu, pracovat s jednotlivými odstíny. Jedná se o materiálově "levnou" techniku olejomalby, která Vás určitě chytne za "malířské" srdce. 

  • Co je výsledkem kurzu?

Kromě znalostí (teoretických i praktických), si každý z účastníků si odnese portrét namalovaný olejovými barvami na papíře. Znalosti malování suchým štětcem lze také aplikovat při klasické malbě - máte hotovou podmalbu a stále to není ono? Nechte podmalbu zashnout a pracujte v další vrstvě právě technikou suchého štětce, jedná se vlastně o takové lazurování, zjemňování barevných přechodů a hran... Suchým štětcem můžete namalovat celý obraz, můžete udělat podmalbu, můžete kombinovat techniku s jinými - např. malování pastózními barvami. Při malování si hrajte, zkoušejte, hledejte... až bude obraz hotový, všechny Vaše "omyly a chybné tahy štětcem" budou najednou na správném místě :-) 

  • Kde? Výtvarný ateliér „Malování kreslení“, Balbínova 28
  • Kdy? 9:30 - 14:30
  • Kdo? Jana Laštovičková Grygarová
  • Kolik? členský příspěvek C, (1900 Kč), veškeré pomůcky zajištěny
  • Rezervace místa: info@malovanikresleni.cz nebo Přihlášky a ceník

Připravované termíny: 25. 6., 31. 7. 2016

Těšíme se na setkání a věříme, že spolu s námi objevíte svůj malířský talent!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

1leden pondělí 16:30