Smrt Člověka-Veverky / Małgorzata Sikorska-Miszczuk

Andreas Baader: "Podle mě to všechno stojí za hovno, ale vaše hovno, ne moje, protože já neseru."

Tématem hry je teroristická skupina R.A.F., jež počátkem 70. let 20. století doslova ochromila fungování Německé spolkové republiky sérií krvavých útoků. Z původně levicového protestu, jenž pranýřoval nepotrestané nacisty a obecně kapitalismus, se během pár let stala nebezpečná teroristická jednotka, navíc podporována levicově smýšlející veřejností. Trvalo několik let, v nichž přišly o život desítky lidí, než byly špičky organizace zatčeny a uvězněny.

Ovšem dodnes je hádankou, zda opravdu v roce 1976 všichni spáchali ve vězení sebevraždu, či šlo-li o promyšlenou akci státu. Faktem je, že jejich smrt z nich udělala pro mnoho lidí mučedníky, kteří bojovali proti zkorumpované politice, byť pomocí nevybíravého násilí.


Hlavními postavami jsou Ulrike Meinhofová, levicová intelektuálka, idealistka a ideoložka jež opustila svoje děti a stala se z ní teroristka, Andreas Baader, vůdčí a nekompromisní síla R.A.F. a radikální teroristka Gudrun Enslinnová. Netradičně pojatý příběh o vzestupu, krvavé slávě a hořkém konci doplňuje postava Moderátora, jenž nás provází tímto příběhem, „který se opravdu stal“.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Doporučujeme Divadla - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.