Přejít na stránky Ticketpro.cz

Všemocný pan Krott

Adresa:

Praha 1, Dlouhá 39

Termín: 8.12.2013

8prosinec čtvrtek 01:00

Žánr: divadločinohrakomedie


Martin Walser

Hostování nové inscenace Hany Burešové z Městského divadla Brno

Mimořádně vydařená černá komedie o „všemocném“ panu Krottovi, jenž už se může srovnávat pouze s Bohem, je satirickým podobenstvím o kapitalismu, který ne a ne zemřít. Starý finanční magnát Krott tráví sklonek svého života na terase luxusního vysokohorského hotelu společně se svou ženou Elfičkou a její sestrou a sokyní Mafaldou. Pečují o ně číšník Ludvík, jeho žena Róza a jejich syn Jenda, kteří jim pomáhají simulovat plnohodnotný život. Krottovým životním krédem vždy bylo, že se všechno musí vyplatit. A protože ví, že on už se světu nevyplácí, čeká na někoho, kdo by s ním konečně zúčtoval. Jeho odpůrci však k němu mají pořád příliš velký respekt. A tak se v apartmánu této živé mrtvoly pouze hromadí rakve s ostatky jiných...

Hra měla premiéru v roce 1964 ve Freie Volksbühne v Berlíně. U nás se dosud nehrála a její uvedení na jevišti MdB je tedy českou premiérou.

Martin Walser (1927), autor dvou tuctů románů a řady divadelních a rozhlasových her, patří mezi nevýznamnější představitele německé poválečné literatury. Velkou pozornost vyvolává netoliko spisovatelskou aktivitou, nýbrž i jako pravidelný účastník veřejných a politických debat, který se nevyhýbá kontroverzním a choulostivým tématům. Podle ankety politického měsíčníku Cicero z roku 2007 je druhým nejvlivnějším německým intelektuálem – hned po bývalém papeži Benediktu XVI.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

3únor neděle 19:00

5květen neděle 19:00

Aida

, Národní 1 Divadlo

29leden úterý 19:00

26únor úterý 19:00

La Traviata

, Křižíkova 10 Divadlo

Ubytování v okolí akce Všemocný pan Krott

Residence Agnes Praha 1 (96 metrů)

Residence Verona Praha 1 (116 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (400 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (604 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 139 m)