Středověké slavnosti na Hradčanech

Středověké slavnosti na Hradčanech

Adresa:

Praha, park Maxe van der Stoela

Termín: 27.5.2023 v 09:30 hod. (sobota)
Vstupné:

dospělí 180,-Kč, snížená cena 100,-Kč, rodinné vstupné 500,-Kč, děti do výšky meče...

27květen sobota 09:30

Žánr: ostatní akceslavnosti středověk středověká slavnost rytířský turnaj dobová hudba soutěže divadlo loutky rodina děti dobové tržiště Praha


Udatní rytíři království českého se utkají ve velkolepých turnajích a neúprosných soubojích na posvátném místě Hradčanech. Nechte se vtáhnout do doby středověku. Z Břevnovského kláštera se slavnosti přesouvají na nové místo a letos proběhnou poprvé v parku Maxe van der Stoela.

V tento slavnostní den uvidíte: Královský rytířský turnaj, živá dobová hudba, Příběh Valkýry – šermířské velkolepé představení, soutěže pro děti, loutkové divadlo – divadlo Kubko, výuka dětských rytířů, akrobaticko-mystické vystoupení, ukázky výcviku asistenčních psů, tance s hadem (hroznýš královský a krajta královská), velká rytířská bitva, dobová střelnice z luku a vrhání sekyr, projížďka na rytířském koni, dobový rytířský tábor, středověké vaření piva, dobové tržiště.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce