Výstava obrazů z fondu České spořitelny, a.s.

Přes intenzivně se rozvíjející průmyslovou výrobu, která od počátku 19. století lákala lidi na práci do továren, a tudíž do měst, žila a pracovala většina obyvatel hluboko do 20. století na venkově. Život na vsi a práce na poli a v lese vybavila obyvatele značnou znalostí chování „matky přírody“ a široká škála barev, květů a tvarů, kterými se po celý rok příroda projevuje, se pochopitelně dostala do života venkovských lidí. Květy, listy, peříčka, ptáčci atd. se staly výzdobnými prvky při malování nábytku, keramiky, skla a pochopitelně se staly hlavním motivem při tkaní, vyšívání a zdobení oděvů vůbec.

Krajový oděv pro svátek se vyvíjel staletí a nese v sobě znaky mentality lidí daného regionu Evropy a v nich se zase odrážejí vlastnosti přírody, ve které ti kteří lidé žili. Ve starých památníčcích, které si psali na svých cestách šlechtici jedoucí na tzv. kavalírskou cestu do ciziny, tvoří velkou část ilustrací a popisů právě „kroje“ a slavnosti, které zažili. Cizinci udivovali tím, že se oblékali jinak…

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Barevný svět slavností

Tyn Yard ResidencePraha (379 metrů)

The Emblem HotelPraha (395 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (453 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (243 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (246 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (424 m)