Galerie České spořitelny, Praha 1

Galerie České spořitelny

Praha 1, Rytířská 29

Není tu akce, kterou Galerie České spořitelny pořádá? Přidej ji
  • Aktuální program
  • Byli tadykristyna.ctvrtlikova
  • Ohodnoť místo

Obrazový fond České spořitelny spadá do období 19. a 1. poloviny 20. století. Tematicky větší část tvoří krajinomalba. Fond pochází z původního vybavení městských, okresních či profesních spořitelen a záložen, jejichž nástupkyní Česká spořitelna, a.s. je.

Autory obrazů jsou umělci, kteří pocházeli z území celé naší země a kteří se po studiu na akademiích vraceli zpět domů, kde působili jako profesoři kreslení na odborných školách, na gymnáziích, v malírnách a modelovnách uměleckoprůmyslových muzeí či jako ředitelé muzeí. Byli váženými osobnostmi a finanční ústavy si považovaly za čest koupit od Mistrů díla, jež pak zdobila interiéry jejich budov.

Galerie ČS, resp. Česká spořitelna věnuje od r. 2009 velkou pozornost restaurování, vystavování a badatelskému zpracování tohoto fondu, který čítá kolem 6000 výtvarně hodnotných děl. Dalších 2500 kusů patří do skupiny dekoračních, výtvarně tendenčních, či diletantsky pojatých maleb a kreseb.Galerie České spořitelny a okolí - aktuální program a vstupenky

21čvc - 3říjcelý den

Praha stokrát jinak

Galerie České spořitelnyVýstava
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Galerie České spořitelny: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (424 m)
Café Savoy Praha 5 (1 167 m)