Autismus jako dar

Autismus jako dar

Adresa:

Praha 2, Ječná 19

Termín: 24.9.2021 v 18:00 hod. (pátek)
Vstupné:

dobrovolné

24září pátek 18:00

Žánr: filmautismus


Dokument Autismus jako dar je citlivou výpovědí rodičů devítiletého autisty Ángela. Na jeho "postižení" či "zvláštnost" se dívají z jiného úhlu pohledu než většina společnosti, je to pro ně dar. Příležitost k sebepoznávání a sebevzdělávání se. Ángel je jejich inspirací a velikým učitelem. Do jejich domu chodí řada dobrovolníků, aby v herně pracovali s Ángelem podle principů Son Rise Programu. Je to metoda, která v Česku není tolik známá a rozšířená. Jejím cílem není vtáhnout autistu do světa našeho, nýbrž sdílet svět jeho.

Zatímco dobrovolníci se dostávají do tajů Ángelova autistického světa, Ángel pomalu otevírá bránu a vstupuje do toho našeho. Všichni se přitom shodují v tom, že Ángel má jakýsi šestý smysl, kterým odhaluje vnitřní zranění každého, kdo s ním pracuje. Můžeme si klást otázku, kdo je tady vlastně ten postižený a kdo je dobrovolník? Kdo pomáhá komu? Je to Ángel, nebo osoba, která je s ním v herně?

Česko, 2017, 26 min

Režie: Josef Dvořák

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

10říjen neděle 19:30

30zář - 4říjcelý den

17zář - 24zářcelý den

Febiofest

, Na Příkopě 22 Film

Ubytování v okolí akce Autismus jako dar

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (481 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (543 metrů)

Royal Court HotelPraha (738 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (964 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (773 m)