Motion Trio

Motion Trio

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 22.9.2021
Vstupné:

Sezení 300 Kč / 200 Kč

22září středa 21:00

Žánr: koncerty


Akordeonový crossover s prvky jazzu, world music, rocku, ale i klasické a soudobé hudby.

Ve své žánrově rozmanité tvorbě rádi posouvají technické možnosti svých nástrojů a hledají nové zvukové barvy. Jejich energickým koncertům nechybí smysl pro humor, scéničnost i působivá choreografie, které jsou ale vždy podepřeny hráčskou virtuozitou a promyšlenými aranžemi. Mezi jejich projekty nalezneme spolupráci s Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Tomaszem Stańkem i Bobbym McFerrinem. Trio založil v roce 1996 Janusz Wojtarowicz, vedoucí kapely a také autor většiny skladeb.

Motion Trio jsou fenoménem nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku. Ve světě akordeonistů Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek and Marcin Gałażyn patří ke špičkám. Pro jejich skladby jsou typické také mimohudební inspirace, které bývají někdy i zdrojem humoru – ve zvukomalebném repertoáru skupiny najdeme skladby věnované trabantu, počítačovým hrám i UFO. Hráči si ovšem nikdy nevypomáhají elektronikou, veškerých efektů se snaží docílit pouze akustickou cestou a uvádějí tak publikum v úžas. Daří se jim docílit opravdu mohutného zvuku, který někdy vytváří iluzi celého orchestru – až se ani nechce věřit, že za tím vším stojí pouhých šest rukou.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Motion Trio

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)