Dokumentární film Otázky pana Lásky + beseda s režisérkou

Adresa:

Praha 2, Ječná 19

Termín: 4.6.2021
Vstupné:

dobrovolné

4červen pátek 18:00

Žánr: filmdokumentprojekcebeseda


Otázky pana Lásky - dokumentární film scenáristky a režisérky Dagmar Smržové nahlíží do každodennosti mladého muže, postiženého schizofrenií.

Dokument je překvapivě plný velkým množstvím humorných situací a je inspirativní pro všechny které zajímá, jak moderní společnost přijímá osoby s duševní nemocí. Natočeno v ČR, kamera Per Koblovský a Miroslav Janek, délka 75 min.

Dokument scenáristky a režisérky Dagmar Smržové nahlíží do každodennosti mladého muže, postiženého schizofrenií. Třicetiletý Jiří Láska, jenž žije v podhorské vsi Batňovice poblíž Trutnova, se apatickým pacientům psychiatrických léčeben zásadně vymyká. Pomocí moderních technologií komunikuje s okolím, pečuje o své nejbližší a pozoruhodně uvažuje o smyslu života i o své klopotné existenci. Kronika, snímaná během jednoho roku, líčí jeho soužití se stařičkou babičkou i s nemocnou matkou. Poukazuje i na malicherné sváry v Jiřího sousedství. Unikátní portrét Otázky pana Lásky přerůstá v esej o relativitě hranic mezi zdravými a nemocnými. Vypráví o neobvyklých formách lásky a potřebě tolerance vůči lidským jinakostem. Režisérka Smržová o svém dokumentu uvedla: Tragikomické situace z Jiřího života, zarážející reakce jeho okolí i jeho amatérská videa vypovídají o tom, že schizofrenie není jen problém nadaného a člověka, ale také problém fungování moderní společnosti. (oficiální text distributora)

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dokumentární film ...

Hotel Antik CityPraha (86 metrů)

Radisson Blu Hotel PrahaPraha (178 metrů)

Mamaison Residence Downtown PraguePraha (197 metrů)