Signal Festival

Signal Festival

Adresa:

Praha, různá místa

Termín: 15.5.2021 16.5.2021
Vstupné:

zdarma

15kvě - 16kvě celý den

Žánr: ostatní akcesignal festival laser technika laserový paprsek den světla zdarma Praha


Signal Festival oslaví společně s výzkumným centrem zaměřeným na laserovou techniku ELI Beamlines letošní Mezinárodní den světla. Minimalistickou instalaci, zářící nad centrem metropole, tvoří laserový paprsek, který symbolicky protne Petřín a Akademii věd ČR na Národní třídě. Právě ta podporovala vznik a realizaci centra ELI Beamlines. Paprsek je pomyslným poděkováním vědcům po celém světě. Svítit bude 15. a 16. května vždy od 20.00 do 24.00 hodin.

Obě instituce tak chtějí připomenout 61 let, které uplynuly od 16. května 1960, kdy americký fyzik a inženýr Theodore Maiman úspěšně spustil vůbec první laserový systém na světě. Především díky tomuto vynálezu se posouvá stále dopředu nejen medicína, ale i biologie, komunikace a nebo třeba termojaderná fúze. Organizace UNESCO ustanovila v roce 2017 16. květen jako Mezinárodní den světla. Od roku 2018 se tato událost slaví napříč kontinenty.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Signal Festival

Hotel RokokoPraha (55 metrů)

Jalta Boutique HotelPraha (161 metrů)

Hotel Ramada Prague City centrePraha (162 metrů)