Petr Pan

Petr Pan

Adresa:

Praha 1, Ovocný trh 1

Termín: 16.2.2014
Vstupné:

50 - 250

16únor čtvrtek 01:00

Žánr: divadločinohradramamuzikálbalet


Balet - Petr Pan - Taneční příběh o chlapci, který nechtěl vyrůst - Bohemia Balet

Bohemia Balet – soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy připravil pro naše „malé“ diváky světovou premiéru, taneční fantazii na motivy světoznámého příběhu Peter Pan, skotského novináře, dramatika a spisovatele Jamese Mathew Barrieho.

Petr Pan - magická pohádka o divokém chlapci, který nechtěl vyrůst, malé holčičce Vandě, která se bojí usnout a jejich společné dobrodružné cestě do Říše snů, do Země Nezemě, o bojích s piráty i s lidojedným krokodýlem.

Vůbec poprvé se postava Petr Pana objevila v roce 1902 v knize pro dospělé Malý bílý pták. Klasickou podobu obdrželo dílo v roce 1904, kdy vznikla původní divadelní hra, která se v několika příbězích později dočkala i své klasické literární podoby, kde se objevila i další známá postava, dívka Wendy. Kromě muzikálové verze bylo toto dílo také několikrát zfilmováno. Pojednává o něm také americký film Hledání Země Nezemě z roku 2004, který byl natočen podle autorovy životopisné divadelní hry Muž, který byl Petrem Panem. Nové pojetí tohoto námětu obsahuje i britský snímek Neobvyklé dobrodružství z roku 1994. O velmi netradiční verzi se pokusili také tvůrci filmu Hook z roku 1991, kdy se Petr Pan vrací do Země Nezemě už v době své zralé dospělosti, aby vysvobodil své dvě děti, které sem byly násilně uneseny zlým kapitánem pirátů Hookem.

Bohemia Balet – soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy připravil pro české publikum taneční verzi této pohádky v nové choreografii Francouzsky Bérangère Andreo.

„Já jsem utekl hned po narození. Slyšel jsem, jak se naši radili, čím mám být, až vyrostu. A já přece nechci nikdy vyrůst! Nechci být dospělým, chci být pořád malý kluk! Hned po tom, co jsem přišel na svět, utekl jsem do zahrady a žil jsem dlouho mezi skřítky, kteří mě zasvětili do tajů svého umění, takže jsem se naučil mnoha moudrým věcem…“ (Petr Pan)

  • Choreografie:Bérangère Andreo
  • Hudba: James Newton Howard
  • Scéna: Bérangère Andreo
  • Kostýmy: Renata Nováková, Gita Marcolová
  • Obrazy: Miloš Koutecký

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Petr Pan

Hotel Dar Praha 1 (133 metrů)

Ventana Hotel Prague Praha 1 (138 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (212 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (239 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (553 m)