Přejít na stránky Ticketpro.cz

Láska

Adresa:

Praha 1, Jungmannova 31

Termín: 14.2.2013

14únor čtvrtek 01:00

Žánr: divadločinohrakomediedrama


Hořká komedie "Láska" (Luv) je nejúspěšnější hrou amerického dramatika Murraye Schisgala

Hořká komedie quot;Láska quot; (Luv) - jejíž podtitul by klidně mohl znít: quot;Velká slova-malé prožitky! quot; - je nejúspěšnější hrou amerického dramatika Murraye Schisgala (nar. 1927), který v českém prostředí proslul nejen jako autor výše uvedené hry, ale například také jako spoluscénárista filmu Tootsie (1982) s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli. Schisgalova brilantní tragikomedie quot;Láska quot; od své světové premiéry v Londýně v roce 1963 nikdy natrvalo nezmizela ze světového i našeho repertoáru. Na jejím uznání se vzácně shodla kritika i obecenstvo. Hra byla oceněna jako jedna z nejlepších amerických her sezony 1964/65. Bylo vyzdvihováno zejména to, že hluboké téma je pojednáno s jiskřivým humorem a obrovskou fantazií. Na divadelní námět vznikl také film s Elaine Mayovou, Jackem Lemmonem a Peterem Falkem. Česká premiéra se uskutečnila v roce 1965 v Národním divadle v režii Miroslava Macháčka pod názvem quot;A co láska? quot;.
quot;Tato hra je především satirou na poněkud zneužívané slovo, které vyjadřuje lásku. Proto se také v angličtině jmenuje quot;Luv quot;, což je výraz degradace slova quot;love quot;. Pokouší se znázornit, jak je směšné, když předstíráme, že tento pocit zakoušíme a přitom netušíme, co je jeho pravým obsahem. Pro mě osobně je největším přínosem této hořké komedie poznání, že tolik lidí, jak se zdá, opravdu dojala. Že přinutila diváky zamyslet se nad tím, že možná i pro ně se pojmy jako cit, věrnost, smysl života staly prázdnými, že už o nich mluví jen ve frázích. Myslím, že její úspěšnost, a snad i nadčasovost, je právě v komediálnosti. quot; (Murray Schisgal)

Režie a překlad: Alice Nellis, Scéna: Adam Pitra, Kostýmy: Katarína Hollá

Hrají: Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Zdeněk Žák

Délka představení: 2 hod. 10 min., přestávka 20 min.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

6únor neděle 19:00

Otec

, Vodičkova 28 Divadlo

1únor úterý 19:00

Ubytování v okolí akce Láska

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (628 metrů)

The Emblem HotelPraha (632 metrů)

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (636 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (508 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (245 m)