LIVE stream – Mráček hraje Čajkovského

LIVE stream – Mráček hraje Čajkovského

Adresa:

LIVE stream

Termín: 22.2.2021
Vstupné:

zdarma

22únor pondělí 20:00

Žánr: koncertyhudba koncert live stream online zdarma vážná hudba klasika


Přímý přenos koncertu vysílá ČRo Vltava. Videopřenos sledujte zde. Záznam nabízí 24. února od 20.00 hodin ČRo D-dur.

Jean Sibelius: Valse triste, op. 44 č. 1
Gabriel Fauré: Pelléas a Melisanda, suita, op. 80
Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro housle a orchestr D dur, op. 35

Robert Jindra – dirigent
Jan Mráček – housle

Dirigent Robert Jindra zahájí program vysílaný z Vinohradského Studia 1 proslulým Valse triste Jeana Sibelia. Sotva šestiminutový valčík původně sloužil jako scénická hudba v divadelní hře, ale následně se stal jedním z nejpopulárnějších koncertních děl finského autora. I druhá skladba večera je spjata s divadlem. Bude jí suita Gabriela Faurého ze scénické hudby ke hře Pelléas a Melisanda. Dílo belgického symbolistního básníka a dramatika Maurice Maeterlincka, nositele Nobelovy ceny za literaturu, inspirovala celou řadu vynikajících autorů – krom Faurého také Clauda Debussyho, který podle ní napsal stejnojmennou přelomovou operu, či Arnolda Schönberga, jenž vytvořil velikou symfonickou báseň.

Sólistou večera se stane Jan Mráček. Nejmladší laureát Mezinárodní hudební soutěže Pražského jara a vítěz prestižní Mezinárodní houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni se stal na pozvání Jiřího Bělohlávka koncertním mistrem České filharmonie. V roce 2011 byl také vůbec nejmladším sólistou, který kdy vystoupil se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Od té doby s tělesem spolupracuje pravidelně, tentokrát společně provedou Koncert pro housle a orchestr D dur, virtuózní dílo plné krásných melodií, ruského klasika Petra Iljiče Čajkovského.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce