Výstava ke sto dvacátému pátému výročí narození Josefa Sudka.

Výstava připomene hluboké a oboustranně podnětné přátelství fotografa Josefa Sudka (1896-1976) a architekta Pražského hradu Otto Rothmayera (1892-1966). Těžištěm rozsáhlého výstavního souboru budou světoznámé i nově připomenuté Sudkovy fotografie z architektových realizací na Pražském hradě, ale hlavně výběr z cyklů Procházka po kouzelné zahrádce a Vzpomínky, které vznikly u architektovy vily. Kolekci doplní ukázky Sudkových fotografií adjustovaných podle architektova návrhu (tzv. puřidla) a prototypy jeho jedinečného zahradního nábytku. Ve výstavě je zařazena i řada autentických předmětů Sudkových a Rothmayerových přátel, pro které se střešovická vila stala ve 40. až 60. letech místem setkávání i spolupráce.

Josef Sudek je světoznámý český fotograf, který většinu života prožil v Praze a velmi rád ji i fotografoval. Mezi lety 1928–1976 měl profesionální fotografický ateliér na Újezdě pod Petřínem. Svůj čas dělil mezi zakázkovou...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Josef Sudek / Otto...

Epifanie apartmentsPraha (126 metrů)

Golden Prague RoomsPraha (257 metrů)

The Emblem HotelPraha (300 metrů)