Muzeum českého granátu Praha

Muzeum českého granátu Praha

Adresa:

Praha 1, Karlova 186/8

Termín: 28.10.2020
Vstupné:

ZDARMA

28říjen středa 10:00

Žánr: výstavy


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ / 28.10.2020 / 10:00-17:30 Muzeum českého granátu je jedinečnou expozicí unikátních šperků a předmětů zdobených výhradně českými granáty. Kolekce představuje ucelený průřez šperkařstvím od raných dob, kdy se český granát začal při výrobě šperků používat, až do počátku dvacátého století. Muzeum českého granátu nabízí také setkání s historií těžby granátů v českých zemích. Seznámíte se s lokalitami a technologiemi těžby českých granátů, způsoby jejich broušení a dalšího zpracování. K vidění je například starý brus z poloviny 18. století.

Dozvíte se také něco o energetických účincích českých granátů a jejich léčebné síle. Muzeum českého granátu nabízí ke koupi originální dobové šperky zdobené českými granáty včetně certifikátu jeho původu a pravosti. Na památku si můžete také vybrat některý z mnoha originálních upomínkových předmětů. Návštěva muzea českého granátu je určena milovníkům historie, šperků a řemesel a nabízí zajímavý zážitek i návštěvníkům z řad široké veřejnosti včetně turistů, kteří zavítají do Prahy.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Muzeum českého...

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (480 metrů)

ValentinskaPraha (500 metrů)

The Emblem HotelPraha (624 metrů)