Josef Mánes / dílo a jeho doba

Josef Mánes / dílo a jeho doba

Adresa:

Praha 8, Pobřežní 665/21

Termín: 3.10.2020 30.12.2020
Vstupné:

zdarma

3říj - 30pro celý den

Žánr: výstavyumění zdarma malba krajinomalba kresba krajina podzimní výstavy praha zimní výstavy

Umělci: Josef Mánes


Dvanáctého května uplynulo 200 let od narození tohoto velkého českého umělce a my chceme představit dílo Josefa Mánesa v kontextu doby, jeho slavných i méně známých současníků, rodiny, ale především chceme prostřednictvím jeho díla připomenout výjimečné mistrovství a univerzálnost, kterou ocenily až generace příští. Podařilo se nám zajistit přes 160 děl z toho 90 olejomaleb a kreseb Josefa Mánesa. Po dlouhé době se veřejnost bude moci seznámit s Mánesovými portréty, krajinami, kresbami.

Mezi jinými uvidíte cykly Život na panském sídle a Přemyslovský, které zdobí Mánesův salonek na Pražském hradě, z Východočeské galerie v Pardubicích máme zapůjčené mistrovské portréty manželů Vendulákových, z Ostravy nám mimo jiné zapůjčili Poutníka, uvidíte obraz Utonulý ze soukromé sbírky, krajiny ze Západočeské galerie v Plzni. To je jen malý výběr z vystavených mistrovských děl. Výstava představí i práce otce, strýce a sourozenců Josefa Mánesa. Podstatnou část vystavených manesian  tvoří artefakty ze sbírek Pražského hradu, z kolekcí regionálních galerií a významných soukromých sbírek a samozřejmě i ze sbírky Kooperativy. Je nám ctí oslavit tohoto velikána české malby největší výstavou pořádanou v jubilejním roce právě v naší Galerii Kooperativy.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Josef Mánes / dílo a...

Hotel MuchaPraha (287 metrů)

Hilton PraguePraha (333 metrů)

Botanique Hotel PraguePraha (356 metrů)