Americké jaro - Kvarteto Martinů a Karel Košárek

Americké jaro - Kvarteto Martinů a Karel Košárek

Adresa:

Praha 1, Hellichova 18

Termín: 22.9.2020

22září úterý 19:30

Žánr: koncertyamerické jaro vážná hudba hudební festival


Dramaturgie klasické části 15. ročníku festivalu Americké jaro bude reflektovat téma, jímž je Exil. Na koncertě Kvarteta Martinů zazní skladby Tomáše Svobody, který je jedním z nejúspěšnějších soudobých skladatelů českého původu. Narodil se v Paříži roku 1939. 27 let působil jako profesor na Portland State University. Počet jeho skladeb představuje přes 200 opusů, včetně šesti symfonií, pěti koncertů a 12 smyčcových kvartetů. Jeho hudba je hrána po celém světě a byla vydána na více než 50 CD.

Karel Košárek je žádaným českým klavíristou, který vyniká nejen na poli sólovém, ale spolupracuje také s předními orchestry. Absolvent Hudební fakulty AMU v Praze a Southern Methodist University v Dallasu je vítězem Smetanovské klavírní soutěže, Corpus Christi piano competition a laureátem Walter Naumburg Competition v New Yorku. 

O festivalu Americké jaro

Americké jaro je mezinárodním hudebním festivalem, který se koná každoročně na desítkách míst po celé České republice. Program festivalu představuje prvotřídní umělce divákům v Praze a v dalších městech a sestává z jazzové a klasické hudby, divadelních, filmových a scénických představení, workshopů a diskusí na aktuální společenská témata.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Americké jaro -...

Restaurant a hotel NebozízekPraha (458 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (567 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (941 metrů)