SOČR: Toshio Hosokawa – psáno pro SOČR

SOČR: Toshio Hosokawa – psáno pro SOČR

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 14.6.2021 v 19:30 hod. (pondělí)

14červen pondělí 19:30

Žánr: koncertySymfonický orchestr Českého rozhlasusymfonický orchestrorchestrklasika


Kombinaci středoevropské hudby, která vznikla ve 20. letech minulého století, a japonské hudby z počátku druhé dekády století jednadvacátého přinese velkolepý závěrečný koncert. Před přestávkou zazní suita z patrně nejoriginálnější opery Leoše Janáčka Příhody Lišky Bystroušky a česká premiéra Houslového koncertu Toshia Hosokawy.

Jeden z nejvýznamnějších japonských autorů ho napsal pro houslistku Veroniku Eberle, která koncert v premiéře uvede v hamburské Elbphilharmonie. Ve druhé polovině večera se k orchestru připojí vynikající německá sopranistka Johanna Winkel a český basbarytonista světového renomé, pravidelný spolupracovník rozhlasových symfoniků Adam Plachetka. Pod vedením Alexandera Liebreicha společně provedou Lyrickou symfonii dlouholetého šéfdirigenta Nové německé opery Alexandera Zemlinského. Dílo na texty indického básníka Rabíndranátha Thákura, které je spíše velkým písňovým cyklem než symfonií v tradičním slova smyslu, mělo premiéru roku 1924 v Praze. Jeho provedení slibuje působivé zakončení sezony.

  • Leoš Janáček: Příhody lišky Bystroušky, suita z opery
  • Toshio Hosokawa: Koncert pro housle a orchestr, česká premiéra na společnou objednávku SOČRu
  • Alexander Zemlinsky: Lyrická symfonie
  • Alexander Liebreich dirigent 
  • Veronika Eberle housle 
  • Johanna Winkel soprán 
  • Adam Plachetka basbaryton

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce SOČR: Toshio Hosokawa...

Epifanie apartmentsPraha (93 metrů)

The Emblem HotelPraha (233 metrů)

Golden Prague RoomsPraha (329 metrů)