Toalety, nočníky a jiné souvislosti – Renáta a Jan Sedláčkovi

Toalety, nočníky a jiné souvislosti – Renáta a Jan Sedláčkovi

Adresa:

Praha 2, I. P. Pavlova 5

Termín: 12.6.2020 28.7.2020

12čer - 28čvc celý den

Žánr: výstavygalerie historie netradiční prohlídky vernisáž


Pražská galerie koupelen ožije v červnu novou výstavou. Vedle moderních současných koupelen, které galerie standardně představuje jako inspiraci, se od 11. června představí expozice historických nočníků, toalet a dalších artefaktů spojených s hygienou. Vernisáž výstavy se uskuteční 11. 6. od 18 hodin a její součástí bude křest stejnojmenné knihy.

Výstava představí exponáty z období od 15. století až po současnost – nočníky různých tvarů, užití i materiálů, urinační nádoby, klozetové truhly, židle, křesla, cestovní záchody, dřepové a sedací WC, záchody z kosmického programu, pisoáry i bidety. K unikátům patří nočník vyrobený pro Napoleona Bonaparte, pro Lincolnovu ložnici v Bílém domě, pro Titanic, pro čínského císaře Čchie-lunga či pro hraběnku Mathildu Nostitzovou.

A dále vedle klasických nočníků také svatební francouzské a čínské nočníky, dámské nočníky bourdaloue, nočníky se strojkem hrajícím melodii, žertovné, suvenýrové i dehonestující. Součástí sbírky je také odborná literatura, pohlednice, obrazy, vtipy a mnoho dalších drobných kuriozit, jako například figurky španělských betlémů Kaganeros (Kakánků), barokní pastičky na blechy a další předměty osobní hygieny.

Prague Gallery – Art of Bathrooms
I. P. Pavlova 5 (vchod z Legerovy ulice), 120 00 Praha 2
11. 6. 2020 – 28. 7. 2020, po – pá 9:00 – 18:00

Vernisáž a slavnostní křest knihy: 11. 6. 2020 od 18.00 hod 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Toalety, nočníky a...

Royal Court ApartmentsPraha (125 metrů)

Royal Court HotelPraha (489 metrů)

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (934 metrů)