Edukační programy Pragovka Gallery a The White Room

Edukační programy Pragovka Gallery a The White Room

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 9.3.2020 3.4.2020
Vstupné:

20 - 40 kč

9bře - 3dub celý den

Žánr: ostatní akce


Součastí programu Pragovka Gallery a The White room jsou také edukační programy, vedené profesionálními lektory z řad našich kurátorů a umělců. Obsahují komentovanou prohlídku výstav společně s galerijní animací v podobě workshopů, které navazují na galerijní program výstav.

Pragovka Gallery Rear / Corporate Bodies (27. 1. – 23. 3.) 

WORKSHOP: “Mikro motivy v mikrotenu”

Workshop je zaměřený na vyřezávání barevných ornamentů ze sežehlených mikrotenových sáčků. Vytvářením těchto recyklovaných průsvitných obrázků, bychom chtěli inspirovat a podněcovat kreativitu studentů. Podpořit fantazii, rozvíjet vnímání a pochopení jevů v životním prostředí. Vzniklá díla, inspirovaná výstavou, lze použít jako vitráže do oken, odkazují ke kontrastu mezi umělým a přírodním. (Délka workshopu 90 min.) 

Pragovka Gallery Entry / Akupunktura výstavného priestoru (3. 3. – 23. 3. 2020) 

WORKSHOP: Workshop reaguje na výstavu Akupunktura výstavného priestoru, žáci si přímo v galerii vyzkoušejí “uměleckou akupunkturu”. Kladívky a použitými hřebíky vytvoří, společně v týmu, uměleckou mozaiku. Idea recyklace provází i tento workshop a společné fantazii se meze nekladou. (Workshop je určen pro první stupeň ZŠ)

Pragovka Gallery Pop-Up / Soft Amazement (3. 3. – 23. 3. 2020) 

WORKSHOP: Je nebo není ornament zločin?

Workshop reaguje na umělecké objekty výstavy a zapojuje žáky, kteří mohou kreativně vyjádřit svůj vlastní vkus. Bez soudů a hodnocení mohou upustit uzdu fantazie a vytvořit “totální luxusní kýč”. S humorem a pomocí odlišných materiálů, určených k vyhození, vytvoříme nové recyklované objekty. Workshop je cílen na práci s ornamentem, jeho uchopení v dějinách současného a moderního umění, a jeho praktické varianty použití v kombinaci s neotřelými materiály. Je a nebo není ornament zločin? Inspirací se obrátíme mimo jiné k perským kobercům a vystavenému dílu Tomáše Kurečky. (Workshop je určen pro druhý stupeň ZŠ a SŠ)

The White Room / Šťávy – Sol (3. 3. – 23. 3.) 

WORKSHOP: Workshop je zaměřen na malbu technikou akvarelu. Tradiční cestou se naučíme vlastnoručně vyrobit přírodní akvarelové barvy, šetrné k životnímu prostředí. Žáci si vyzkoušejí geometrické malby, tematicky spojené s výstavou Šťávy – Sol. (Workshop je přizpůsoben všem věkovým kategoriím)

Prohlídky je možno rezervovat v těchto termínech: 

Pondělí, úterý, čtvrtek: 9 – 13 hod.

Středa: 9-12 hod., 14 – 15:30 hod.

Cena komentované prohlídky je 20 Kč/osobu, galerijní animace 40 Kč/osobu (pokud není uvedeno jinak). Prohlídky trvají cca 20 minut / jedna výstava, galerijní animace dle času uvedeného v textu workshopu.

V případě rezervace nás kontaktujte na email: lektori.pragovkaforart@gmail.com.

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha a Státním fondem kultury.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Edukační programy...

Wellness Hotel STEPPraha (2.2 km)

Sportovní centrum OlšankaPraha (4.9 km)

Žižkovská televizní věžPraha (5.4 km)