Expozice Myslivost

Expozice Myslivost

Termín: 1.1.2019 31.12.2020

1led - 31pro celý den

Žánr: výstavymyslivost


Expozice vytváří obraz myslivosti jako životního stylu, postoje, poslání, profese i koníčka mnoha lidí, oboru s tradicí, kde role člověka byla vždy zásadní. Představuje profesi, v níž je důležitá etika, morálka lidí, ale je to i obor hospodářsky přínosný, schopný produkce kvalitních potravin.

Expozice ukazuje historii myslivosti, povinnosti i privilegia mysliveckého stavu, průběh mysliveckého roku a další oborové informace. Příběh myslivosti vyprávíme klasickou formou (najdete tu vitríny s pečlivě vybranými sbírkovými předměty) i pomocí virtuálních efektů, které umožňují zasahovat do „dějů“ a mechanickými prvky dovolují člověku je ovládat.

Tajemný svět všemožných smyslových vjemů kombinuje dojem reality i pohádky. Ve vrstvách lesa můžete potkat lesní zvěř a sledovat její stopy. V další části si můžete vyzkoušet vlastní reakce a schopnosti v roli myslivce a nechat se unést reakcí přírody, zvěře i lidí na proměnu přírodních podmínek.

Expozici Myslivost najdete v prvním patře pražské budovy muzea, které je věnováno přírodním zdrojům. Na stejném podlaží můžete navštívit i expozici Rybářství a Laboratoř ticha.

Otevírací doba

Muzeum včetně vyhlídkové střechy

celoročně úterý až neděle 9.00–17.00

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Expozice Myslivost

Hotel Casa MarcelloPraha (607 metrů)

Hotel InterContinental PraguePraha (731 metrů)

EMPIRENT Aquarius ApartmentsPraha (877 metrů)