Národní zemědělské muzeum, Praha 7

Národní zemědělské muzeum

Praha 7, Kostelní 44

1
Není tu akce, kterou Národní zemědělské muzeum pořádá? Přidej ji

Nechte si vyprávět příběh našeho zemědělství, příběh o všem mezi zemí a talířem. 

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. Zatímco přízemí je určeno milovníkům zemědělské techniky (expozice Jede traktor), první patro nabízí pohled na přírodní zdroje, díky kterým si člověk od počátku zajišťoval sběrem a lovem obživu (expozice Myslivost a Rybářství). Druhé patro prezentuje zemědělství jako jeden z největších objevů lidstva (expozice Zemědělství, Voda v krajině). Třetí patro je věnováno stravování (expozice Gastronomie). Vše je završeno expozicí Život na střešní zahradě muzea. A žije i muzejní dvorek, kde najdete kozy, slepice, králíky, holuby a další domácí zvířata.

Každý rok hostí muzeum i řadu výstav a konferencí souvisejících se zemědělstvím. Muzeum pořádá řadu akcí, od těch, které připomínají tradice (Letenské prase, Masopust, Letenská husa, Myslivecké slavnosti) až po ty, které ukazují jednotlivé obory zemědělství a všeho, co je s ním spojeno (Bylinkový den, Jedu v medu). V muzeu se konají také pravidelné kurzy vaření.

Při tvorbě expozic a výstav myslíme i na děti – a ty se u nás rozhodně nenudí! V expozicích najdou řadu interaktivních prvků a aktivit určených speciálně pro ně, od kvízů nebo herních simulátorů až po šlapací traktůrky.

Dětem do věku 15 let včetně bez doprovodu dospělé osoby je vstup do areálů NZM zakázán. 

Letenská budova Národního zemědělského muzea je otevřena po celý rok každý den s výjimkou pondělí.

Pro bezbariérový vstup využijte nájezdovou rampu z Kostelní ulice nebo ze dvora muzea.

Drobné upomínkové předměty a publikace vydané Národním zemědělským muzeem zakoupíte v muzejním obchůdku v přízemí.Národní zemědělské muzeum a okolí - aktuální program a vstupenky

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Národní zemědělské muzeum: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (1 716 m)
Café Savoy Praha 5 (2.1 km)