Advent v Radotíně - Praha

Advent v Radotíně - Praha

Adresa:

Praha 16

Termín: 2.12.2018 26.12.2018
Vstupné:

dobrovolné

2pro - 26pro celý den

Žánr: ostatní akceAdvent Vánoce hudba


V Radotíně se během adventu koná několik akcí, jejichž organizátorem je Městská část Praha 16. Jde zejména o sérii tří koncertů s radotínskými hudebními osobnostmi. Akce se konají v nové aule základní školy, v kulturním středisku a v římsko-katolickém kostele sv. Petra a Pavla.

První adventní koncert se uskuteční 2. prosince od 17 hodin ve zcela nových prostorách školní auly, kterou si pro svůj letošní koncert vybrala sopranistka Markéta Fassati (všichni radotínští Markétu jistě znají pod dívčím jménem Mátlová). Do pořadu si pozvala Markétu Stivínovou (flétna) a Jana Kalfuse (cembalo a klavír).

Společně se starostou Městské části Praha 16 Karlem Hanzlíkem slavnostně zahájí provoz nové auly. Během večera proběhne křest Markétina nového cédéčka Alchymist. V něm posluchači najdou výběr skladeb barokního mistra Antonia Vivaldiho s hudebním doprovodem Vivaldi Orchestra Praga. CD je autorkou prezentováno jako alchymistický hudební elixír, který nás přenese do kouzelných Benátek v době karnevalu. Bližší info najdete na webu: www.marketafassati.com

O druhé adventní neděli 9. prosince od 17 hodin se koná další radotínský předvánoční koncert. V Kulturním středisku „U Koruny“ vystoupí kytarista Štěpán Rak. Info o umělci na http://stepanrak.cz.

Posledním předvánočním koncertem je Rybova Česká mše vánoční v podání smíšeného sboru SUDOP a orchestru učitelů ZUŠ Klementa Slavického. Koná se 16. prosince v kostele sv. Petra a Pavla a začne v 15 hodin. Na náměstí před kostelem bude probíhat od 13 do 18.30 hodin vánoční trh.

Pražská mobilní zvonohra Petra R. Manouška rozezní 57 zvonů na náměstí Sv. Petra a Pavla 26. prosince od 16 hodin. Klasický vánoční repertoár i populární melodie upravené pro zvony a zvonky zahraje carillonér Radek Rejšek. Po koncertu bude následovat slavnostní ohňostroj. Začne okolo půl šesté, tudíž ho mají šanci vidět i děti. Svíčky s sebou.

Vstupné na všechny koncerty je dobrovolné. Příspěvky budou použity na sociální programy a projekty Městské části Praha 16 a pro účely Římskokatolické farnosti a Českobratrské církve evangelické v Praze-Radotíně.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ Praha 16

Podobné akce