„Ďáblice staré versus nové“ Ďáblice letos u příležitosti „Zažít město jinak“ slavnostně otevřou moderní nově vybudovaný obecní dům, v němž budou umístěny ordinace lékařů, společenský sál a kanceláře úřadu MČ, který v současné době sídlí v téměř 100leté prvorepublikové vile. A proto, a také protože letos oslaví naše republika 100leté výročí vzniku, přeneseme během „Zažít město jinak“ současné obyvatele Ďáblic do doby jejího vzniku a odstartujeme oslavy jejího založení.

V prostoru budoucího náměstí vznikne prvorepublikové tržiště se stánky, kde budou venkovské ženy prodávat zeleninu, ovoce, koláče, buchty, chléb se sádlem, škvarky a další dobové pochoutky. Nebude chybět ani pradlena peroucí prádlo na valše v neckách, vysloužilý voják v trafice prodávající speciální díl Ďáblického zpravodaje, čistič bot či harmonikář vybírající do klobouku. A samozřejmě vše vystylizujeme do příslušné doby.
Návštěvníci si budou moci na trhu nakoupit za prvorepublikové bankovky, které budou
vytištěny v předchozích dílech Ďáblického zpravodaje. Bankovky navíc budou děti vyhrávat v různých dobových soutěžích – kuličky, káča, tínky, panák apod.

Před KC Vlna proběhne odpoledne módní přehlídka soudobých modelů z dílny paní návrhářky a památkářky Hany Vignerové. Kdo bude chtít, může se také přiodít a pomoci nám vytvořit krásnou atmosféru.
Na silnici před Vlnou se budou moct lidé vyfotit a svézt v krásných veteránských
automobilech.
V klubovně centra vznikne historický fotoateliér Adyna – návštěvníky přikrášlí kadeřnice a
vizážistka z módní přehlídky, zapůjčíme jim doplňky a celkově je stylizujeme, aby si jako památku na tento den mohli odnést fotografie jako z alba našich babiček.

Samozřejmě i občerstvení v kavárně centra bude inspirováno kuchařkami našich babiček.

Na těchto aktivitách se budou podílet: KC Vlna Ďáblice z.ú., ZO SČR, z.s., redakce Ďáblického Zpravodaje a Knihovna Ďáblice

Stejně jako v minulých letech, i letos svou činnost představí spolky a organizace působící v Ďáblicích: Na pódiu tradičně vystoupí Taneční škola HIT a Hudební sdružení Ďáblík. Novinkou budou letos ukázky japonských bojových umění Kasumi Dojo a České Federace Toyama Ryu a vystoupení Ďáblických ochotníků, kteří si pro děti i dospělé připravili pohádku Čarovná rybí kostička. Dále se můžete těšit na stánek Chovatelů drobného zvířectva, Ekocentra Českého svazu ochránců přírody, dětského klubu Maata, sdružení Parkán, Hvězdárny Ďáblice. Budete si moci prohlédnout techniku dobrovolných hasičů, o sportovní vyžití se postarají SK Ďáblice a Centrum stolního tenisu Ďáblice.

Občerstvení zajistí restaurant Červený Mlýn.

Přijďte si zase po roce společně se sousedy užít nezapomenutelné odpoledne!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zažít město jinak -...

Hotel Blue Orange Praha 9 (1 717 metrů)

Hotel Střížkov Praha 9 (2.1 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (7.6 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (7.7 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (8.2 km)