Echo post-atomové renesance: Václav Mach-Koláčný

Echo post-atomové renesance: Václav Mach-Koláčný

Adresa:

Praha 4, Hvězdova 1716/2b

Termín: 5.9.2018 18.10.2018
Vstupné:

vstup na vyžádání

5zář - 18říj celý den

Žánr: výstavyfotografiekresby


Výstava "ECHO POST-ATOMOVÉ RENESANCE" (Omnia vincit ars et in vino veritas) "Post-atomová renesance", po mnoha předcházejících "post", "ismech", abstrakcí, koncepcí apod., směřuje tvorbu znovu k "návratu k obrazu".

Podstatné je autorův vlastní názor a ztvárnění jeho obrazového světa, neboť umění je projevem lidského ducha a sděluje stav umělcova nitra. Autor tvořící "post-atomově renesančním způsobem" dodržuje určitá základní pravidla, která lze v kostce vyjádřit velice jednoduchým způsobem: svým diagnostickým impulsem protahuje volument myšlení a dění ad libitum, přičemž substrát jeho děl transcenduje verbálbě artikulovaný horizont ideí a současně mísí mystické s antroposofickým (to snad pochopí opravdu každý, že?)

Tvorba Václava Macha-Koláčného např. představuje "magický realismus", tvořený částečně reálným a částečně naivním stylem, který se nachází někde uprostřed mezi renesančním Leonardem (da Vinci) a českým Ladou (Josefem).

VÁCLAV MACH-KOLÁČNÝ Malíř - grafik - výtvarník Narozen 31. 7. 1953 v Brně. Soukromé, neformální a informální studium kresby, malby, výtvarné fotografie, základů dějin výtvarného umění (1970-87) a počítačové grafiky (1991-93). Člen Svazu českých fotografů (1980-85), výtvarné skupiny AKVA (1988-93) a Klubu nezávislých umělců města Žďáru nad Sáz. (2001-07). Mimo volnou tvorbu pracoval jako profesionální propagační a reklamní grafik (1993-2013) Od r. 1994 pořádá samostatné autorské výstavy. Mezinárodní ocenění: PREMIO SPECIALE DELLA CRITICA (cena umělecké kritiky, udělená mezinárodní odbornou porotou, na "Premio internazionale d'arte San Crispino 2012" v Itálii)

  • Místo výstavy: Accace Office Gallery Praha
  • Jméno vystavovatele: Malíř - grafik - výtvarník Václav Mach-Koláčný
  • Jméno kurátora: Ľudmila Pašková
  • Kdy: od 5. září do 18. říjen 2018

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 4 Akce v MČ Praha 4

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Echo post-atomové...

Panorama Hotel Prague Praha 4 (198 metrů)

Hotel Pankrác Praha 4 (432 metrů)