Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku v Praze

Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku v Praze

Adresa:

Praha 3, náměstí Jiřího z Poděbrad

Termín: 31.5.2018 1.6.2018
Vstupné:

zdarma

31kvě - 1čer celý den

Žánr: festival řemesla gastronomie zdarma


Ve čtvrtek 31. května a v pátek 1. června 2018 se již popáté promění náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku. Letošní ročník festivalu Merkádo se rozšiřuje a poprvé proběhne ve dvou dnech. Návštěvníci festivalu se tak opět mohou těšit na přehlídku trhů s exotickými pokrmy, rukodělnými výrobky a dalšími produkty ze zemí Latinské Ameriky. Na Merkádu se představí více než čtyřicet prodejců. Kromě nevšedních gastronomických zážitků bude festival doplněn o hudební a taneční program, workshopy a nově i kuchařské show. Vstup na festival je volný.

Letošním tématem festivalu je maso! V rámci připravované kuchařské show se budou moci milovníci dobrých steaků dívat pod ruce argentinskému šéfkuchaři, který představí tradiční způsob přípravy jihoamerického masa. Nejen pro vegetariány bude připravena ukázka porcování exotického ovoce.

Během doprovodného tanečního programu se návštěvníci pod vedením profesionálních tanečníků naučí základní kroky salsy, tanga či forra. Hlavním lákadlem letošního Merkáda bude přehlídka brazilské capoeiry ve složení několika desítek tanečníků. Pro děti máme připraven workshop malování s Latin Art Gallery. Hudební program festivalu představí řadu latinskoamerických hudebníků, mezi jinými mexické muzikanty Mariachi Azteca, mezinárodní kapelu Latino Soul či brazilskou show Tam Tam Batucada

V areálu festivalu bude představena fotografická výstava “Naši Latinos” zaměřená na příběhy lidí tvořící latinskoamerickou komunitu v České republice.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce