Lydie Němec 1956 – 2004

Lydie Němec 1956 – 2004

Adresa:

Hlinsko, Havlíčkova 614

Termín: 21.4.2018 10.6.2018

21dub - 10čer celý den

Žánr: výstavyobrazyportrétsoutěž


Dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na výstavu obrazů hlinecké rodačky Lydie Němcové, která se uskuteční v Městském muzeu a galerii Hlinsko ve dnech 21. 4. - 8. 6. 2018. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v pátek 20. dubna od 17 hodin.

Lydie Němcová se narodila v Hlinsku, dne 7. 3. 1956. Malování se věnovala od útlého dětství, a i přesto že umění nestudovala, zůstalo její celoživotní vášní. Stejně tak i město Hlinsko, které nejprve kvůli studiím, později kvůli svému manželovi opustila, nakonec se do města vrátila a zůstala zde až do své náhlé smrti v roce 2004.

Současná výstava mapuje celoživotní dílo a směr Lydie Němcové. Proto zde můžete naleznout obrazy naivní, akty, portréty či abstraktní malbu. Velký důraz autorka kladla na kompozici a volbu jásavých čistých tónů, s cílem zažehnout stejný jas v divákovi, který jej poté může přenést na své okolí. Většina obrazů je ve tvaru čtverce, jehož rovnost by měla předurčovat harmonii celku. Název obrazu je pak klíčem k myšlenému obsahu, který divák může použít.

V důsledku minulého režimu, kdy amatéři směli vystavovat pouze na společných výstavách, se malířka nezúčastňuje žádného veřejného dění. Hlavní příčinou je abstraktní způsob vyjádření a zcela odlišná volba témat. Od roku 1989, kdy je vyzvána k účasti v soutěži portrétní tvorby, začíná vystavovat častěji. Její díla jsou zastoupená v soukromých sbírkách v ČR, Německu, Francii, Anglii, Turecku a USA. Věříme, že se vám výstava bude líbit a zároveň pro vás, kdo jste Lydii znali, bude milou vzpomínkou na její osobu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Pardubický kraj Akce v obci Hlinsko

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lydie Němec 1956 –...

Penzion Ve Dvoře Křižánky (16.6 km)

Penzion Klokočí Kadov (18.8 km)