Řemeslné Choltice

Adresa:

Choltice, Náměstí Svaté Trojice 5

Termín: 10.6.2017
Vstupné:

120 Kč

10červen sobota 09:00

Žánr: ostatní akceslavnostpro děti


V krásném prostředí choltického zámku bude 10.6.2017, na nádvoří probíhat 5. ročník akce Řemeslné Choltice. Jde o dobře zorganizovaný celodenní program se vstřícným přístupem pořadatelů k případným individuálním požadavkům a celkově spíše rodinnou atmosférou.

Letošní ročník bude ve znamení historického tržiště jaké znáte z pohádek se zlodějem, žebrákem, místním bláznem atd. Děti budou zapojení do chodu celého historického tržiště, budou honit zloděje pomáhat místnímu bláznovi, žebrákovi....

K vidění budou například historické řemeslné dílny, kovotepectví, drátenictví, provaznictví, historická svíčkárna, ražba mincí, dobová kuchyně, písařská učebna nebo třeba výroba dávných hraček ze slámy a spousty dalších řemesel.

Spousty řemesel si děti budou moci samy vyzkoušet a své výrobky si pak odnést domů. Novinkou letošního ročníku je experimentální tavba železné rudy. Součástí vstupného je také komentovaná prohlídka zámku a kaple, i doprovodný program – hra o tovaryšský list, dobová střelnice, dobová zoo apod.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Pardubický kraj Akce v obci Choltice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Řemeslné Choltice

Léčebné lázně Bohdaneč Lázně Bohdaneč (10.9 km)

Pension Staré Časy Pardubice (11.8 km)