Garden food festival Olomouc

Adresa:

Olomouc, Smetanovy sady

Termín: 14.5.2016 14.5.2017
Vstupné:

100 – 350

14kvě - 14kvě celý den

Žánr: festivalygastrofoodtrhymarket


Za dobrým jídlem i zábavou opět do Olomouce V hanácké metropoli si 14. a 15. května přijdou na své milovníci dobrého jídla a pití na druhém ročníku Garden Food Festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na dvacítku vybraných restaurací z Olomouckého kraje, zajímavé kuchyně z celé republiky i ze zahraničí, delikatesy jako jsou hmyzí speciality, lanýže či husí játra.

Stejně jako loni je velkým magnetem program na pódiu. Svoje kuchařské umění předvede Zdeněk Pohlreich s Eliškou Bučkovou, regionální špičky Jaroslav Klár či Přemysl Forejt, na pódiu se představí i „lanýžový kuchař“ Radim Svačina nebo Chilliman, který sklidil velký úspěch se svou papričkovou show. Další nové, velmi zajímavé a populární hosty budeme postupně odtajňovat.

Lidé mohou ochutnat speciální kávy, olivové oleje, sýry, sushi, husí a kachní delikatesy, oslí speciality, vegetariánská jídla, sladkosti z nejlepších cukráren, molekulární gastronomii, různé druhy piv, vín či destilátů. Navštívit mohou stánky nejlepších českých restaurací i vysokoškolské menzy, ze zahraničních kuchyní se představí Poláci, Chilané či Italové.

Samostatnou sekci tvoří nejlepší regionální produkty – sýry, uzeniny, cukrářské výrobky či piva z minipivovarů. Pořadatelé nezapomínají ani na děti, pro které je připraven celodenní zábavný program. Garden Food Festival Olomouc je prvním regionálním festivalem dobrého jídla a pití, který však není svázán žádnými hranicemi.

Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti ve městě, kraji i v celé republice, že v olomouckém regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Podporujeme místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagujeme gastroturistiku. Přinášíme nové trendy v gastronomii, ukazujeme zajímavé koncepty, přivážíme špičkové kuchaře.

Našimi partnery jsou Ministerstvo zemědělství, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Czech Tourism, Asociace hotelů a restaurací, Univerzita Palackého, Globus, Makro, Galerie Šantovka a další. Mediálně nás podporuje Český rozhlas Radiožurnál, Deník, olomouc.cz, Radio Haná, Olomoucká drbna, Český domov a další. Předprodej vstupenek zahájíme a komletní informace o GFF 2016 zveřejníme 15.2.2016.

Ceny vstupného: v předprodeji 100,- Kč., na místě 150,- Kč. www.gardenfoodfestival.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Olomouc Akce v obci Olomouc

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Garden food festival...

Apartments Václavské náměstí Praha 1 (73 metrů)

Apartments Štěpánská Praha 1 (104 metrů)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (700 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (773 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (539 m)