Maruška - ProART Olomouc 2021

Maruška - ProART Olomouc 2021

Adresa:

Olomouc, Jungmannova 3

Termín: 28.9.2021 v 20:00 hod. (úterý)
Vstupné:

150 - 250 Kč

28září úterý 20:00

Žánr: divadlo


ProART přináší poprvé do Olomouce taneční divadlo s hudbou Gabriely Vermelho pro herečku a tanečnici podle dopisů Marie Kudeříkové, polozapomenuté národní hrdinky a odbojářky.

Projekt navazující na předchozí „tanečně-politický“ cyklus Přervané životy a Pochodně. Taneční pocta Marii Kudeříkové – bojovnici válečného odboje, popravené gestapem. Kudeříková byla studentka aktivní za druhé světové války v komunistickém domácím odboji. Roku 1941 byla zatčena gestapem. V listopadu 1942 byla odsouzena k trestu smrti a v březnu 1943 popravena. Bylo jí 22 let. Osobnost Kudeříkové byla zneužita komunistickým režimem k jeho propagandě, ale po listopadovém převratu byla naopak zavržena jako představitelka komunismu. Její skutečný význam v boji proti nacizmu zůstává dnes druhořadý.

Projekt vychází z dopisů Marie Kudeříkové. Představení vzniklo v koprodukci s festivalem Meeting Brno a je určeno pro tři ženské interpretky.

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Maruška - ProART...

Theatre HotelOlomouc (761 metrů)

Restaurace ARIGONEOlomouc (1 629 metrů)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (1 913 metrů)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?