Sylva Lauerová: Hračka

Sylva Lauerová: Hračka

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 4.1.2018
Vstupné:

0

4leden čtvrtek 16:00

Žánr: ostatní akce


Sylva Lauerová, česká spisovatelka a básnířka žijící na Seychelských ostrovech, je v České republice známa především díky svým bestsellerům Hračka a Sexy strategie. Ačkoli má na svém kontě již osm knih a na české literární scéně není žádným nováčkem, kritikou je často přehlížena. Důvod? Prý je příliš kontroverzní a nevyzpytatelná.

Jak sama přiznává, ráda odkrývá „hlubiny lidské duše“. Sylva Lauerová – spisovatelka, publicistka, nakladatelka a mecenáška uměleckých projektů patří bezpochyby mezi pozoruhodné osobnosti české literární scény. Vedle kurátorství výstav se věnuje experimentální poezii a je autorkou několika románů, mezi něž patří exotické Jumaroro, mystický Tichošlap a Sexy strategie.

Hračka Třetí, upravené, vydání erotického bestselleru Hračka autorky Sylvy Lauerové, jedné z nejkontroverznějších osobností české literární scény. Románová prvotina spisovatelky, žijící částečně na Seychelských ostrovech, vzbudila Hračka na sklonku r. 2007 nevídaný zájem čtenářů. Od té doby se dočkala několika dotisků i druhého vydání a stále se těší čtenářské pozornosti. Děj románu se odehrává na Seychelských ostrovech v luxusním prostředí privátního letoviska vyhledávaného světovými celebritami, kde se mladá česká terapeutka setkává se svým osudovým mužem a prožívá krátký vášnivý vztah hraničící s posedlostí.

Otevřenost popisu sexuálních scén a přímočarost, se kterou autorka nahlíží do myšlenkových pochodů ženy predátora, stejně jako bezmezný, až povrchní obdiv k mužskému tělu - to jsou slova, která tuto knihu charakterizují. Literární styl Sylvy Lauerové je výrazný svým moderním přístupem k jazyku, je velmi sugestivní, má strhující tempo a zachovává si prvky autenticity. „Hračka je o sexu, pouze a jenom o sexu, nic víc v ní nehledejte,“ říká sama autorka. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce