Patří ženy do kouta? Pozdní antika a role ženy (nejen v církvi)

Patří ženy do kouta? Pozdní antika a role ženy (nejen v církvi)

Adresa:

Opava, Janská 7

Termín: 28.9.2021 v 18:00 hod. (úterý)
Vstupné:

dobrovolné

28září úterý 18:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


_přednáška historika umění prof. Ivana Folettiho

_v rámci festivalu Bezručova Opava

Česká společnost je považována v západní Evropě za jednu z nejkonzervativnějších, co týče role žen. Podobně je tomu i v katolické církvi, kde se ženy, protože nemohou být svěceny, ocitají mimo církevní hierarchii. Ale bylo tomu tak vždy? A co k tomu může „dodat“ středověké umění? Přednáška si klade za cíl přemýšlet nad tím jak umění (minulosti) zrcadlí sociální proměny, ale třeba i stigmatizaci.

Prof. doc. Ivan Foletti, MA, Docteur es Lettres
Přednáší dějiny umění na Masarykově univerzitě v Brně, kde působí jako vedoucí Centra raně středověkých studií. Vyučoval též na univerzitách v Lausanne, Benátkách, Fribourgu, Padově a Poitiers. Zabývá se uměním Byzance, Milána, Říma, Konstantinopole a Kavkazu v období pozdní antiky a raného středověku. V rámci experimentálního projektu Migrating Art Historians se také zaměřil na umění poutních cest ve středověku.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Opava Akce v obci Opava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Patří ženy do kouta?...

Zámek ZábřehOstrava (27.5 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (38.7 km)

STING ApartmentsHavířov (40.1 km)

Doporučené akce na Ostravsku

Akce v Ostravě na Jiný den?