Ostravská muzejní noc - Galerie Magna

Ostravská muzejní noc - Galerie Magna

Adresa:

Ostrava, Bieblova 3

Termín: 9.6.2018
Vstupné:

zdarma

9červen sobota 17:00

Žánr: festivalzdarma


V sobotu 9. června už podesáté propojíme naše město kulturním festivalem Ostravská muzejní noc. Kulaté výročí slavnostně zahájíme v 17.30 na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice pouštěním balonků v barvě trikolory. Festival se totiž letos ponese v duchu 100 let republiky.

Až do pozdních nočních hodin vám své dveře otevře 36 ostravských institucí a organizací, které se věnují kultuře nebo vzdělávání. Připravený je nabitý program plný zábavy i dobrodružství. Těšíme se na vás s otevřenou náručí v muzeích, galeriích, knihovnách, školách, technických památkách, kavárnách, klubech, radnicích, cirkuse i centru se speciálním zaměřením.

Připojte se k nám, využít můžete autobusy muzejních linek zdarma. A nezapomeňte, vstupné se ten večer neplatí.

Galerie Magna

17.00–20.00
Máte doma umělecké dílo a nejste si jisti jeho původem a hodnotou? Znalec umění jej zdarma posoudí a poradí vám.

17.00–21.30
Prodej uměleckých děl za nižší než autorské ceny. Výtěžek bude využit na podporu zachování činnosti galerie v roce 2018.

17.00–21.30
Výstava skulptur Šárky Radové
PROMĚNY

Šárka Radová se narodila 3. května 1949 v Praze. Po maturitě na gymnáziu v Praze-náměstí Míru vystudovala v letech 1967–1973 Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru Otty Eckerta. Jedná se o jednu z našich nejoriginálnějších umělkyň, která se kromě keramické tvorby, jíž se proslavila nejen v Čechách a na Slovensku, ale také v celé Evropě, zabývá také prací s jinými materiály. Její keramická tvorba zůstává přesto v „zorném poli“ zájmu významných znalců umění a uměleckých kolegů a je za ni výrazně oceňována jak neformálně, tak i „medailovými“ zisky na mezinárodních výstavách. Návštěvníci se mohou seznámit s její tvorbou z minulosti i z poslední doby.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ostravská muzejní noc...

Hotel Maria Ostrava (438 metrů)

Hotel Brioni Ostrava (595 metrů)