Zdenka Marie Nováková | Souznění

Zdenka Marie Nováková | Souznění

Adresa:

Liberec, Masarykova 723/14

Termín: 24.2.2023 2.4.2023

24úno - 2dub celý den

Žánr: výstavyumění výtvarné umění malba kresba galerie Liberec

Umělci: Zdenka Marie Nováková


Zdenka Marie Nováková se brzy ve své kariéře rozhodla překročit hranice obraznosti a zkoumat jiné dimenze myšlení a existence, často inspirované hudbou či přírodou. Hudba hraje důležitou roli v jejím životě již od dětských let, kdy se jí dokonce aktivně věnovala. Nabízí jí způsob k vyjádření a procítění emocí. V její tvorbě hudba prostupuje přírodou a příroda prostupuje hudbou. Hudební vnímání a pocity se snaží také zachytit na plátno, kde vytváří snové kompozice. Přímá interpretace nálady naznačené hudební skladbou představuje autorčin velmi osobní náhled. Nicméně finální díla Novákové zachycují univerzální a přenositelné emoce.

Hudba je přímo časové umění; lze ji příjemně konzumovat pouze diachronně, okamžik po okamžiku, v posloupnosti. Zdenka Marie Nováková však hudbu zhušťuje do jediného okamžiku a koncentruje veškeré vnímání do pulzující záplavy barev dotýkající se hloubi našeho nitra.

Otevírací doba a vstupné

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zdenka Marie Nováková...

Wellness Hotel BabylonLiberec (1 899 metrů)

Ypsilon Golf Resort LiberecLiberec (4.7 km)

Spa Resort Libverda - Villa FriedlandLázně Libverda (15.2 km)