Kozákov Challenge

Kozákov Challenge

Adresa:

Komárov

Termín: 18.7.2018 21.7.2018
Vstupné:

Zdarma

18čvc - 21čvc celý den

Žánr: sportzávodsport


Kozákov Challenge slaví 10. jubilejní ročník! Již po desáté se na Kozákově sejdou ti nejlepší světoví jezdci downhillového skateboardingu. Závod série mistrovství světa konající se pod záštitou Czech Gravity Sports Associaiton (CGSA) a International Downhill Federation (IDF).

Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každoročně schází více než 200 elitních jezdců. Nechybí evropská ani zámořská špička, včetně brazilského střelce Carla Paixäa, veterána Patricka Switzera nebo Emily Pross, první ženy, která vyhrála OPEN kategorii světového závodu. Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž z kopce pojedou rychlostí až 100 km/h. Loni si závod vybral také Olympic Channel, oficiální olympijský kanál, který v dokumentu Speed Boarders světu představil prostředí tohoto sportu.

Závod čítá dvě hlavní disciplíny-longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 – 90 km/h, a luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže. V té jezdci při sjezdu dosahují rychlosti přesahující až 100 km/h. V kategorii longboard se kromě hlavního závodu (tzv. OPEN), kterého se účastní všichni jezdci, mají své samostatné kategorie ženy, junioři a tzv. Masters, tedy jezdci starší 35 let Trať Závodní trať je dlouhá přibližně 2,5 km a nabízí dva dlouhé rovné úseky, kde závodníci naberou maximální rychlost, tak prostřední technickou pasáž a serpentiny, které prověří schopnosti každého jezdce. O předjíždění a pády není tedy v závodě nouze, přičemž bezpečí závodníků a diváků zajistí záchranné sítě a tisíce slaměnných balíků. Závodníci Na startu se každý rok sejdou ti nejlepší jezdci z celého světa. Kromě již zmiňovaných světoznámých závodníků nebude chybět například také loňský vítěz Thiago Gomes Lesa.

Z českých jezdců se můžete těšit na kompletní českou špičku, kdy se na start postaví například dvojnásobný juniorský mistr Evropy Vojta Žáček, loňský stříbrný medailista kategorie Masters a legenda českého longboardingu Pavel Zajíc, nebo loňský mistr Evropy na lugi Andrej Ilič. Mistrovství ČR 2018 Letošní rok proběhne poprvé na Kozákově také mistrovství České republiky. O víkendu 14. a 15. června před samotným světovým závodem čeští jezdci poprvé zabojují o titul přímo na legendárním Kozákově. Sobota bude vyhrazena volným jízdám (tzv. freeridům), v neděli proběhne samotný vyřazovací závod.

Program: Zázemí na vrcholu kopce zajišťuje kemp a velký party stan, kde můžete v pauzách mezi jízdami odpočívat a večer společně s jezdci oslavit konec dalšího dne.

V pondělí, úterý a středu proběhnou vždy od cca 10 do 18 hodin freeridy. Ve čtvrtek a pátek je od 14 do18 hodin na programu kvalifikace. Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin. V sobotu večer proběhne vyhlášení vítězů a závěrečná párty. Vypůjčit si můžete také například vybavení na pétanque, badminton, nebo využít naší sítotiskovou dílnu, kde si můžete vyrobit vlastní oblečení s motivy Kozákov Challenge a longboardingu.

Hudební program HLAVNÍ STAN Čtvrtek 19.7.: DJ Inso DJ Tea Tralna DJ Biomat Pátek 20.7.: DJ Painter /Twisted nipples/ DJ j Pup-shmeer /Twisted nipples/ DJ Johnny adela Samovar/ DJ Eazy /Samovar/ Sobota 21.7.: DJ Oliver Torr DJ PSJ DJ SRBS DJ nrmn DJ Yan JOKER STAN: Čtvrtek 19.7.: DJ All in DJ Jou Hou Pátek 20.7.: DJ Jezza DJ j Mário Sobota 21.7.: DJ Pup-shmeer a kolektiv

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Liberecký kraj Akce v obci Komárov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kozákov Challenge

Ermi Hotel Jince (10.5 km)

Hotel Belvedere Příbram VII (17.3 km)