1920-2020: století československé ústavnosti a demokratické armády

1920-2020: století československé ústavnosti a demokratické armády

Adresa:

Hradec Králové, Eliščino nábřeží 465

Termín: 1.8.2020 1.11.2020

1srp - 1lis celý den

Žánr: výstavyhistorie výročí československo armáda východní čechy letní výstavy podzimní výstavy


Výstava připomíná význačné kulaté výročí událostí roku 1920 s nadčasovým významem pro moderní českou státnost.

Symbolem tohoto propojení je zrod československé armády, jelikož roku 1920 se vrátila do vlasti většina jednotek Čs. vojska na Rusi, zároveň ČSR přešla z popřevratového provizoria k plně fungující parlamentní demokracii, což podtrhlo přijetí ústavy v únoru téhož roku. Byly tak splněny legislativní a personální podmínky pro zrod ozbrojených sil, které jsou znakem každého suverénního státu.

Výstava přiblíží Domácí vojsko a československé legie a československou armádu 20. let, která se z nich zrodila r. 1920. Zároveň má za cíl přiblížit československou armádu 20. let jako takovou, se zřetelem na všední den v jejích řadách. Zaměřena bude na výzbroj, ale i vědu a školství, jelikož si pozornost zaslouží, ačkoliv největší rozmach přišel až o desetiletí později. Dalším posláním výstavy je pozvednout povědomost o význačných regionálních osobnostech z řad čs. legionářů, které se zapsaly do života města Hradce Králové či dějin československého státu a někdy za ně přinesly nejvyšší oběť.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 1920-2020: století...

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (493 metrů)

Ubytování U PalukůChrudim (28.9 km)

Residence ArxChrudim (29.1 km)