Svátky růží - Zámek Opočno

Svátky růží - Zámek Opočno

Adresa:

Opočno, Trčkovo nám. 1

Termín: 5.7.2018 6.7.2018

5čvc - 6čvc celý den

Žánr: ostatní akcehistorie akce v přírodě baroko netradiční prohlídky


Devátý ročník prohlídek zámku provoněných bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména jejich královny – růže.

První písemná zmínka o Opočně pochází z Kosmovy kroniky a vztahuje se k roku 1068. Letos si tak připomínáme 950. výročí této významné události.

V průběhu necelého tisíciletí zaznamenal opočenský hrad a později zámek mnoho vývojových etap a změn. Ačkoliv je pro něj nejtypičtějším slohem renesance, my jsme se rozhodli spojit letošní 9. ročník Svátků s růží s jiným obdobím – barokem.

Nejvíce barokních úprav bylo na opočenském zámku zrealizováno v 18. století. Součástí úprav byl i červený nátěr, díky němuž se zámku začalo přezdívat „Červený Opočen“. Specifické spojení baroka a červené barvy jsme se rozhodli využít i v letošním ročníku Svátků s růží. Ve vazbách se objeví červená barva ve všech jejích odstínech, květinová aranžmá se navíc ponesou převážně v barokním duchu.

Barokní dekorace jsou charakteristické nejenom svými velkými rozměry, ale i pestrostí používaného materiálu. Kromě květů se ve vazbách hojně využívaly jedlé i nejedlé plody nejrůznějších rostlin i dřevin, bohatá aranžmá překypující květinami a rostlinným materiálem bývala doplňována o drobné dekorativní předměty rostlinné i živočišné povahy. O charakteru květinových vazeb ostatně nejvýstižněji vypovídají obrazy starých mistrů.

Akce proběhne od 9:00 do 16:45 hodin.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Svátky růží - Zámek...

Hotel Jordánek Opočno (1 250 metrů)

Hotel Rambousek Nové Město nad Metují (9.6 km)