Robert Vano - Fotka nemusí být ostrá

Po úspěšné pražské premiéře si nejnovější edici retrospektivních snímků Roberta Vana můžete prohlédnout také v brněnské galerii Pekařská.

Expozice navazuje na knižní publikaci Fotka nemusí být ostrá, vycházející z autentických rozhovorů Roberta Vana pro časopis Československá fotografie. Ve dvaadvaceti kapitolách se fotograf dělí nejen o své profesní zkušenosti, ale také o své myšlenky o fotografii, životě a lásce.

Poutavý text doprovází fotografické snímky - část z nich Robert Vano vybral ze svého archivu a část pořídil v průběhu prací na publikaci. Vytvořena, černobílá kolekce pětadvaceti fotografií, nesoucích stejnojmenný název jako knižní publikace Fotka nemusí být ostrá, pochází z období roků 1984 až 2015.

Diváka seznamuje s rukopisem Roberta Vana, který vyniká nejenom v módní fotografii, ale také ve focení portrétů či zátiší.

Jak už název naznačuje, významná část snímků je záměrně vyfocena neostře. Tato estetická neostrost je jednou ze specifik tvorby Roberta Vana, který odkazuje na neomezené možnosti vnímání fotografie a tvorbu takových světových autorů, jako jsou Sarah Mooon, Richard Avedon, David Hamilton či Lillian Basman.

Výstavu si můžete prohlédnout v termínu od 4. 5. do 22. 6. 2016 v brněnské Galerii Pekařská v Pekařské 52. Vernisáž bude zahájena za

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Robert Vano - Fotka nemusí být ostrá

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.