Jazz Side Story - Muzikály v Lednici

Jazz Side Story - Muzikály v Lednici

Adresa:

Lednice, Zámek 2

Termín: 11.6.2016
Vstupné:

390

11červen sobota 20:30

Žánr: divadlomuzikál


Slavný americký muzikál A. Laurentse, L. Bernsteina a S. Sondheima West Side Story se hraje na scéně MdB se značným ohlasem již dvacet let (premiéra 1996 v režii Stanislava Moši) a má za sebou 650 úspěšných repríz po celé Evropě. Posláním koncertního představení JAZZ SIDE STORY v režii Petra Gazdíka je vzdát hold velkému dílu prostřednictvím zpěvu (vokální instrumentace Karel Škarka), hudby (aranžér a dirigent I. Vavrda) a filmových projekcí (D. Černák a P. Hloušek) vytvářejících pro diváka a posluchače komplexní podívanou neobvyklé umělecké síly a hodnoty. Dirigent Daniel Kalousek bravurním způsobem propojuje přímo na scéně hráče orchestru MdB a přední české i slovenské jazzové hudebníky. Není v současné době obvyklé vidět na jevišti 60 hudebníků se sborem, sólisty a projekcí... – a kromě toho všeho – ten příběh a ta hudba!


Režie: Petr Gazdík
Hraje: Orchestr Městského divadla Brno.

 

Proč koncertní verze?

 
Pro konání 5. ročníku Muzikálů v Lednici jsme vybrali koncertní představení JAZZ SIDE STORY (koncertní provedení WEST SIDE STORY). Nemusíte se obávat, že při koncertní verzi budete o něco ochuzeni. Herci budou emoce prožívat naplno, stejně jako při klasickém představení. Navíc mají herci více prostoru soustředit se na svoje pěvecké výkony a vy, jako divák, máte možnost si naplno vychutnat jedinečný hudební prožitek ze skvěle sladěného orchestru a dokonalých pěveckých výkonů předních sólistů MDB.
 

Proč v originálním znění?

 
I když je čeština co do slovní zásoby velice obsáhlá, tak při překladu zahraničních děl nelze nikdy úplně přesně vystihnout, co chtěl autor říci. Prostě originál je jen jeden. Proto jsme se rozhodli pro verzi v anglickém jazyce. Pro ty méně zdatné ve znalosti anglického jazyka bude nachystané čtecí zařízení, takže není třeba se obávat.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

12únor pondělí 19:30

Válka Roseových

, Makovského náměstí 3 Divadlo

27prosinec středa 19:30

Caveman

, Makovského nám. 3 Divadlo

Ubytování v okolí akce Jazz Side Story -...

Garni Hotel 1. Plavební Lednice (443 metrů)

Zámecký hotel Lednice Lednice (509 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Camp Pálava Camp Pálava Mikulov (8.2 km)