něco něco | Zapomělsem

něco něco | Zapomělsem

Adresa:

Brno, Kounicova 48

Termín: 30.5.2024
Vstupné:

250

Žánr: koncertytaneční elektronika Brno


něco něco

Taneční, elektronickou a místy post-punkovou kapelu něco něco tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává také syntezátory a kytaru. Na koncertech je doprovází energický bubeník Václav Švestka. 

V písničkách s poetickými českými texty se kapele daří propojit sdílenou zkušenost lidí, kteří hledají své místo ve světě a snaží se žít tak, aby obstáli sami před sebou. Hlavní textařka Alžběta Trusinová také často pracuje s tématem ženské zkušenosti a empowermentu. V jejich tvorbě ale pořád zůstává přítomný i prvek hravosti a nadsázky. 

Kapela vznikla v roce 2019 a vydala tři desky, Začíná (2020), Útržky (2021), za které byli nominováni na hudební ceny Vinyla a Apollo, a Třetí (2023). 

Něco něco jsou pár a kapela. Spolu žijí, skládají a koncertují. A milují to.

Zapomělsem

Hudební projekt Zapomělsem, za kterým stojí brněnsko-jesenický songwriter Aleš Macenauer, zaujal v roce 2021 českou alternativní scénu albem Měsíc ve váze. Původní folková estetika se z jeho druhé desky Jesnou z roku 2023 vytrácí a album se posouvá k elektronickému zvuku, jemuž dominují syntezátory, taneční beaty a post-punkové kytary. Autor si zde zachovává svůj příznačný rukopis, produkcí se však tentokrát přenáší na parket smutné diskotéky. Vlajkový singl Smál jsem se a hvězdy padaly stále rotuje na stanicích jako Radio 1 a Radio Wave, některé další skladby se objevily např. i na Radio Proglas. Samotná deska pak byla pořadem Reflektor zařazena mezi top 10 loňských nahrávek a Vinyla ji označila za album týdne.  

„Jedna z nejzajímavějších desek letošního roku.“ 
Full Moon Magazine 

Živě Zapomělsem vystupuje ve dvou až tří členné sestavě. Na podiu se objevují kytary i analogové syntezátory a samplery a samotné koncerty oscilují mezi indie kytarovkou až soft technem. Zapomělsem za dobu své existence odehrál více než sto koncertů, mimo jiné na festivalech Metronome, Boskovice či Banát. Vystupoval také jako support Jaromíra 99 nebo Post-hudby.  

Zapomělsem se vyznačuje svou autentičností, je mu vlastní touha experimentovat a posouvat hranice žánrů, aniž by ztrácel svou snadno rozpoznatelnou jedinečnost. V projektu jsou neustále přítomné inovace a posuny, signatura autora se tak projevuje spíše v jemných nitkách, které jeho tvorbu proplétají, ale nebrání zvukovým změnám. 

„Zapomělsem patří k nejzajímavějším mladým písničkářům současnosti, kteří se nebojí experimentovat s formou ani žánrovými úkroky.“ 
 Headliner

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

13červen čtvrtek 20:00

Chit chat club - talkshow

, Dominikánské nám. 656/2 Divadlo

14červen pátek

Cabaret hříchu

, Dominikánské nám. 656/2 Divadlo

14červen pátek 18:00

14červen pátek 19:00

Ženitba

, Malinovského nám. 1 Divadlo

Ubytování v okolí akce něco něco | Zapomělsem

Restaurace a hotel OlbergBlansko (14.9 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (19.6 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (20.6 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...