Festival Boskovice 2018

Festival Boskovice 2018

Adresa:

Boskovice

Termín: 5.7.2018
Vstupné:

650/550

5červenec čtvrtek 09:00

Žánr: koncertymultižánrovéfestival


Jihomoravské město Boskovice po roce opět ožije festivalem. Od 5. do 8. července se v unikátním historickém jádru města – židovské čtvrti a jejím blízkém okolí uskuteční již 26. ročník festivalu pro židovskou čtvrť – Boskovice 2018. Právě místo konání a jeho otevřenost má zásadní podíl na neopakovatelné atmosféře, kterou byste si neměli nechat ujít.

I letos festival představí desítky hudebních projektů z Česka i zahraničí. Jednou z hlavních hvězd festivalu bude světově oceňované uskupení experimentálního hip-hopu, američtí Dälek. Na festivalu Boskovice se představí ve společném projektu se švédským freejazzovým saxofonistou Matsem Gustafssonem. Do Čech přijíždí s aktuálním albem Endangered Philosophies. Dalším z hlavních hudebních lákadel je bezesporu americký zpěvák a baskytarista Fernando Saunders, který přijede se svou bluesrockovou formací. Za svou bohatou hudební minulost sidemana hrál po boku osobností, jako jsou: Lou Reed, Eric Clapton, Luciano Pavarotti, Jeff Beck, Jimmy Page nebo Marianne Faithfull. Neméně zajímavé bude i sobotní vystoupení vyhledávaného producenta Jana P. Muchowa, který stojí mimo jiné za filmovou hudbou u více než 30 celovečerních filmů.

Postaral se například o hudbu v kultovních Samotářích nebo ve snímku Teorie tygra. Jan P. Muchow návštěvníkům filmové skladby zahraje naživo společně s kapelou The Antagonists, která je složená z významných osobností české hudební scény. Na pódiu se objeví například zpěvačka Ema Brabcová (Luno, Khoiba), Václav Havelka (Please The Trees), nebo skladatel a multiinstrumentalista Marek Doubrava (Hm..., ex Tata Bojs). Že je festival v pravdě multižánrový potvrzuje i nedělní vystoupení známé herečky Chantal Poullain v evangelickém kostele. V Boskovicích vystoupí za doprovodu jazzově laděného tria pod vedením saxofonisty Štěpána Markoviče. Spojení zpívající herečky a excelentních jazzových muzikantů se vrací k populárním i pozapomenutým francouzským šansonům.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce