Přejít na stránky Ticketpro.cz

Krásný zpěv na zámku Jinřichův Hradec

Termín: 21.6.2014

21červen čtvrtek 01:00

Žánr: koncerty


Krásný hudební zážitek v podmanivém prostředí renesančního zámku slibuje vystoupení hudebního souboru renomovaných operních pěvců a hudebníků z Brna a Jihlavy – BEL CANTO ENSEMBLE.

POZVÁNKA na výlet

Kam? - Do renesančního zámku Jindřichův Hradec

na koncert „Bel canto - Krásný zpěv“

Krásný hudební zážitek  v podmanivém prostředí  renesančního zámku  slibuje vystoupení hudebního souboru renomovaných operních pěvců a hudebníků  z Brna a Jihlavy –

BEL CANTO ENSEMBLE.

Koncert se uskuteční v rámci projektu "Bel canto - krásný zpěv", který byl úspěšně zahájen   v říjnu minulého roku v klášteře Zlatá Koruna u Českého Krumlova. Jeho cílem je představit naší kulturní veřejnosti klasický „belkantový“ styl zpěvu prostřednictvím interpretace krásných árií, duet i vícehlasů z děl operních autorů období 18. a 19. Století.

V programu koncertu účinkují:


Členy souboru Bel Canto Ensemble na klavír doprovází mladá a velmi talentovaná

 klavíristka MgA. Veronika Landecki

 z Jihlavska, která přes svůj mladý věk získala již celou řadu prestižních ocenění v různých mezinárodních soutěžích doma i v zahraničí. Kromě spolupráce se souborem Bel Canto Ensemble, do jehož koncertních programů jsou vždy zařazována i její sólová, vskutku mistrovsky prováděná virtuosní klavírní díla, vystoupila též sólově např. s Plzeňskou filharmonií a má za sebou i velmi úspěšné čtyřicetidenní koncertní turné po Japonsku.

 

Sólista Janáčkovy opery Národního divadla v Brně,

basista Jiří Klecker,

člen operního souboru brněnského Národního divadla a stálý host operních scén doma i v zahraničí, jehož bravurní výkony špičkového basisty - dle hodnocení mnohých diváků  - doslova „zvedají ze židle“!

 

Mladý, ale u nás i v zahraničí už velmi populární koncertní a operní pěvec italského původu s krásným znělým barytonem,

Martino Hammerle Bortolotti,

žijící střídavě ve Vídni a v Brně, jehož koncertní recitály mají už léta své stálé příznivce a posluchače, a poslední dobou jsou vždy beznadějně vyprodány již dlouho před představením.

 

Ve svém kraji velmi uznávaná a oblíbená koncertní a operní pěvkyně,

sopranistka Mgr.Dana Fučíková

je všeobecně považována za nejlepší sopranistku kraje Vysočina. Disponuje jasným belcantovým hlasem s krásnou výrazovou dynamikou. Je ředitelkou ZUŠ   v Jihlavě, kde vyučuje sólový zpěv. Jako koncertní pěvkyně sklízí velké úspěchy i v zahraničí (Německo, Švýcarsko Francie, Itálie, Holandsko, Maďarsko, Švédsko,..)


Naďa Haklová, vedoucí projektu

 „Bel canto - Krásný zpěv“,

 moderátorka souboru, zpívá soprán i alt ve vícehlasech. Od dětství byla členkou poloprofesionálních pražských pěveckých těles (Bambini di Praga, Iuventus Paedagogica, Pražský smíšený sbor). S pěveckými sbory vystupovala ve většině evropských zemích vč. Velké Británie, dále v USA, Izraeli a v Japonsku. Soubor „Bel Canto Ensemble“ založila v roce 2013.

 

MOTO našeho nového projektu s názvem Bel Canto – Krásný zpěv, který jsme zahájili na sklonku minulého roku:

Krásná hudba - krásný zpěv:

Léčí tě a posiluje,

laská tě a utěšuje,

láká tě a povzbuzuje,

vyzývá tě, usmiřuje,

povznáší tvou duši.

V poslední době se množí nejrůznější úvahy o tom, že současná civilizace na Zemi je blízko svému vyčerpání – a to nejen po stránce ekonomické a ekologické, ale i ve smyslu lidských duchovních hodnot. Současný uspěchaný životní styl, ve kterém stres často potlačuje snahu lidí o uvolnění a osvobození se od konzumního způsobu života, bohužel klasické hudbě ani zpěvu moc nepřeje.  Avšak stále platí, že krásná hudba, stejně jako krásný zpěv, mají magickou moc, probouzet v člověku krásné emoce a povznášet jej až k těm nejvyšším duchovním prožitkům. 

  Naštěstí se v posledních letech i u nás začíná ukazovat, že zájem o klasickou hudbu – a tím i o kvalitní operní zpěv – postupně roste, a to nejen u obecenstva složeného pouze z dříve narozených posluchačů. Mezinárodní hudební festivaly hostí operní pěvce nejvyšších kvalit, ale i u samostatných vystoupení slavných zahraničních operních umělců bývají největší koncertní sály i arény vyprodány dlouho před začátkem představení. Jmenujme například vystoupení sopranistky Anny Nětrebko v pražském Rudolfinu (2008) a  Obecním domě (2012), tenorista José Cura zpíval nedávno v Ostravské ČEZ-Aréně a sopranistka Diana Damrau a její manžel, basista Nicolas Testé se představí letos v říjnu ve Smetanově síni Obecního domu.

  Ale i my, tady v Čechách a na Moravě, se můžeme pochlubit celou řadou vynikajících operních pěvců, kteří sklízejí úspěchy na našich domácích scénách, ale – a to bohužel – hlavně a především na slavných operních scénách v zahraničí. Rádi bychom Vám nyní touto cestou představili trojici renomovaných operních umělců, kteří se spojili v našem česko-moravském hudebním sdružení pod názvem Bel Canto Ensemble, aby svým uměním podpořili náš nově vzniklý projekt Bel canto – Krásný zpěv.

Naďa Haklová

Vedoucí souboru

Bel Canto Ensemble

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Jindřichův Hradec Akce v obci Jindřichův Hradec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Krásný zpěv na zámku...

Resort JohankaKamenice nad Lipou (21 km)

Rodinný hotel BohemiaLomnice nad Lužnicí (22.2 km)

Vratislavský DůmTřeboň (23.3 km)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?